איך אני מטפל בסידור פרחים של גרדניה?

טיפול בסידור פרחי גרדניה יכול להיות מסובך
טיפול בסידור פרחי גרדניה יכול להיות מסובך, מכיוון שלפרחים העדינים יש אורך חיים קצר לאחר שנקטפו.

העלים הירוקים והעמוקים של הגרדניה (Gardenia jasminoides) והפריחה הלבנה או הריחנית בצבע שמנת הופכים אותם למועדפים גם לגינה וגם בסידורי פרחים. טיפול בסידור פרחי גרדניה יכול להיות מסובך, מכיוון שלפרחים העדינים יש אורך חיים קצר לאחר שנקטפו. טיפול נכון, שעליך לעשות בכל יום, יכול לשמור על מראה הפרחים טרי במשך כשלושה ימים.

1

הסר את הסידור מהאגרטל והניח את הפרחים והעלווה בעדינות על השולחן. נסו לא לגעת בעלי הכותרת של הגרדניה, שעלולים להישבר או ליפול בקלות.

2

רוקנו את האגרטל מכל המים ושטפו אותו היטב. מלאו מחדש את המיכל לחצי מלא במים קרירים והוסיפו למים חבילה אחת של אבקת משמר פרחים.

3

הנח את הגרדניה הטרייה החתוכה מיד לתוך האגרטל המכיל את המים המתוקים
הנח את הגרדניה הטרייה החתוכה מיד לתוך האגרטל המכיל את המים המתוקים.

מלאו כיור ב-4 עד 13 סנטימטרים של מים קרירים. החזיקו את הקצה החתוך של גבעול גרדניה מתחת למים וחתכו 0.25 עד 1.30 ס"מ מהגבעול בעזרת מספריים חדות. הנח את הגרדניה הטרייה החתוכה מיד לתוך האגרטל המכיל את המים המתוקים. חזור על התהליך עם כל גרדניה.

4

הנח את האגרטל באזור הקריר ביותר של הבית או המשרד, הרחק מכל מקורות החום, כדי להאריך את חיי הפריחה. ספק אור בהיר, כמו ליד חלון הפונה מערבה, אך אל תאפשר לקרני השמש ליפול ישירות על הסידור.

5

מלאו בקבוק תרסיס במים קרירים וערפלו את עלי הגרדניה לפחות פעם או פעמיים ביום. אל תערפל את הפרחים במים, כי זה יכול לגרום להם להשתבש.