איך לטפל בצמחי נבטי בריסל?

שטח בריסל נבטי צמחים במרחק של 30 ס"מ זה מזה בשורות המרוחקות 61 ס"מ זה מזה
שטח בריסל נבטי צמחים במרחק של 30 ס"מ זה מזה בשורות המרוחקות 61 ס"מ זה מזה.

נבטי בריסל (Brassica oleracea gemmifera) דורשים 100 ימים של טמפרטורות מתחת ל-27 מעלות צלזיוס כדי להגיע לבגרות. הם גדלים לעתים קרובות כגידול סתיו ותחילת החורף או גידולי סוף החורף והאביב באקלים שרק לעתים רחוקות חווים כפור, אם כי הצמחים יכולים לשרוד כפור קל. רוב נבטי בריסל מושתלים בגינה משתילים שהתחילו 12 שבועות לפני השתילה בחוץ. השתלו את השתילים שלכם כשהטמפרטורות מהימנות בין 45 ל-24 מעלות צלזיוס, כך שהם יגדלו מוקדם בריא ולא ייחשפו לחום.

1

שטח בריסל נבטי צמחים במרחק של 30 ס"מ זה מזה בשורות המרוחקות 61 ס"מ זה מזה. גדל את הצמחים באדמה מנוקזת היטב במקום שמקבל שש שעות של אור שמש מדי יום.

2

השקה את הנבטים בערך פעם בשבוע או לעתים קרובות מספיק כדי ש-15 הסנטימטרים העליונים של האדמה יישארו לחים ולא יתייבשו לעומק של יותר מ-1.30 ס"מ. ספק כ-2.50 ס"מ של מים בזמן ההשקיה, אך אל תאפשר לאדמה להיות רטובה.

3

רוב נבטי בריסל מושתלים בגינה משתילים שהתחילו 12 שבועות לפני השתילה בחוץ
רוב נבטי בריסל מושתלים בגינה משתילים שהתחילו 12 שבועות לפני השתילה בחוץ.

כסה את האדמה בשכבה של 5.10 ס"מ של חיפוי קש כדי לשמור על לחות האדמה ולמנוע עשבים שוטים. משוך כל עשבים שוטים ביד ברגע שאתה מבחין בהם כדי שלא יתבססו שורשים עמוקים ויתפשטו בגינה.

4

דשן נבטי בריסל ארבעה שבועות לאחר השתלתם בגינה, ושוב ב-10 שבועות לאחר ההשתלה. מפזרים 0.5 כוס של דשן 21-0-0 בכל שורה של 10 מטר, במרחק של כ-15 סנטימטרים מבסיס הצמחים. השקה אחרי דשן כדי שהחומרים המזינים יחלחלו לתוך האדמה.

5

עקוב אחר הצמחים מדי יום לאיתור סימנים של נזק לחרקים, המופיעים בדרך כלל כעלים מלאי חורים או לעוסים, או בעיות מחלות, כולל צמיחה פטרייתית או כתמי עלים. רססו מזיקים של חרקים בסבון קוטל חרקים או חומר הדברה שנוסח עבור החרק הספציפי, בהתאם לכל הוראות האריזה. יש למרוח קוטל פטריות המסומן לשימוש על גידולי מזון, בהתאם להנחיות התווית, אם מחלות פטרייתיות מדביקות את הנבטים.

6

חותכים את הקצה העליון של הגבעול כאשר הנבטים הראשונים מתחילים להופיע. קוטפים את הנבטים הבוגרים ברגע שהם מגיעים לקוטר של כ-2.50 ס"מ. חותכים את כל הגבעול המכיל את הנבטים מהצמח כשרוב הנבטים מגיעים לגודלם המלא, ואז שוברים את הנבטים האישיים מהגבעול.