באיזו תדירות תפרח הויה?

כל חובב צמחי בית של הויה יודע שאין מין הויה אחד
כל חובב צמחי בית של הויה יודע שאין מין הויה אחד, אלא רבים מהם, כולל הויה קרנוסה הפופולרית, הויה קריי בצורת לב ו-Hoya cumingiata, עם פריחתו הצהובים.

כל חובב צמחי בית של הויה יודע שאין מין הויה אחד, אלא רבים מהם, כולל Hoya carnosa הפופולרי, Hoya kerrii בצורת לב ו Hoya cumingiata, עם פריחתו הצהובים. צמחים אלה משגשגים בחוץ רק באזורי קשיחות הצמח החמים מאוד של USDA 10 עד 12. אבל הם יכולים להיות צמחי בית מאושרים בכל מקום. גם הויה לא פורחים בו זמנית, ולחלקם לוקח הרבה זמן לפרוח.

עצה

תדירות פריחת הויה תלויה במיני הויה וכן בטיפול בהם. לא כולם פורחים בו זמנית, ולחלקם לוקח הרבה יותר זמן לפרוח מאחרים.

על צמחי בית הויה

כל מיני הויה הם ירוקי עד טרופיים עם עלווה שעווה, והם צמחי בית קלים לטיפול כל עוד לא משקים יתר על המידה. מיני צמחי הויה הם ילידי אסיה, שם רובם גדלים כצמחי אוויר או אפיפיטים, אך הסוג נקרא על שמו של הבוטנאי הסקוטי מהמאה ה-18 תומס הוי. גננים היום נמשכים להויה בגלל הפרחים הטרופיים הריחניים שלהם והעובדה שהם משגשגים בהזנחה.

אם אתה חושב על הויה כעל סוקולנטים, אתה לא לבד, על פי אזורי אוהיו הטרופיים. מיני צמחי הבית הללו אינם סוקולנטים, אבל יש להם עלים עבים כמו סוקולנטים, וכמו סוקולנטים, הם אוגרים מים בעלים שלהם. זה מאפשר לצמחים לשרוד תקופות ארוכות ללא הרבה השקיה.

טיפול בצמחי בית הויה

כאפיפיטים טרופיים, להויה יש צרכים תרבותיים מיוחדים. התחל עם מצע גידול מתאים. הויה דורשת מצע גידול קל וגס שיאפשר עודפי מים להתנקז במהירות. מדיום עסיסי איכותי הוא בחירה טובה.

על צמחי בית הויה
על צמחי בית הויה.

כמה מים אתה צריך לתת להויה שלך? כלל אצבע טוב הוא להשקות את הצמח לעתים רחוקות, אך כאשר אתה עושה זאת, השקה אותו ביסודיות. המשיכו להשקות עד שתראו מים מתנקזים מהקרקעית של הצמח. בשלב זה, הניחו לצמח להתנקז לחלוטין, זרוק את הצלוחית, ואז אל תשקה שוב עד שהאדמה יבשה לחלוטין. מצד שני, הויה אוהבים לחות, אז שקול להביא מכשיר אדים קטן אם האוויר שלך יבש מאוד.

צמחים אלה אינם זקוקים להרבה מקום למרפקים במיכלים שלהם. למעשה, הם מעדיפים להיות קשורים בסיר אז אל תמהר מדי להשתיל למיכל גדול יותר. אנשים רבים שומרים את הויה שלהם בסיר המקורי במשך עשור או יותר.

ושמש, אל תשכח את אור השמש. הויה לא יפרח אם הם לא יקבלו הרבה קרניים יום אחרי יום, אבל יותר מדי שמש ישירה תשרוף את העלים שלהם. המיקום האידיאלי הוא אדן חלון הפונה דרומה, עם וילון לפיזור אור השמש, לפי Trees.com. עם זאת, בסתיו ובחורף, ההויה שלך עשויה להיות בסדר בשמש ישירה, בעוד שבקיץ, השתמש במסנן הווילון.

עוזר להויה לפרוח

למיני הויה שונים יש הרגלי פריחה שונים, אך חלקם - כמו הויה קרנוסה - יכולים לפרוח מדי שנה בקיץ אם נותנים להם טיפול תרבותי נכון. אילו מהכללים התרבותיים משפיעים על פריחת הויה? רובם חשובים כשמדובר בפריחה.

הויה שלא זוכה לשש שעות ביום של שמש עקיפה עלולה שלא לפרוח. הויה שיושבת באדמה שאינה מתנקזת היטב או שמשקה בתדירות גבוהה מדי לא רק תישאר חסרת פרחים, אלא כנראה תמות מריקבון שורשים. הויה שמושתלת לתוך מיכל גדול יותר ממה שהיא דורשת עלולה שלא לפרוח.

זה עשוי לעזור לנתק לחלוטין את אספקת המים של הויה בחורף. פשוט תן לו להתייבש במשך ארבעה או חמישה שבועות במהלך עונת החוץ. יש הטוענים שזו הדרך הטובה ביותר לגרום להויה שלך לפרוח. ועוד מילה אחת לחכמים: אל תמות את הפרח. פשוט אפשרו לעלי הכותרת ליפול מעצמם. הפריחה החדשה תצמח ממש מהדורבנים הישנים.