איך לנקות בור שופכים?

אדמה רטובה מעל בור הספיגה שלך
דשא ירוק, אדמה רטובה מעל בור הספיגה שלך, או ריח ספיגה מתפשט יכולים להיות אינדיקציות לכך שבור השפכפים שלך זקוק לטיפול מיידי.

עצה

צור קשר עם איש מקצוע בתחום ספיגה לקבלת ייעוץ לגבי התדירות שבה יש לשאוב או לנקות את בור הספיגה שלך. הם יכולים לתת לך עצות הגיוניות על סמך קיבולת מערכת הספיגה שלך וכמות השימוש שהיא מקבלת.

דשא ירוק, אדמה רטובה מעל בור הספיגה שלך, או ריח ספיגה מתפשט יכולים להיות אינדיקציות לכך שבור השפכפים שלך זקוק לטיפול מיידי.

הרגלי חיסכון במים, כמו התקנת אסלות וראשי מקלחת בזרימה נמוכה, הגבלת זמן במקלחת ואפילו כיבוי הכיור בזמן צחצוח שיניים, יכולים להאריך את הזמן בין ניקוי בורות שופכין. ככל שתשתמש יותר במים, דרך חדר האמבטיה, המטבח והכביסה, כך יהיה צורך לנקות את בור הספיגה שלך בתדירות גבוהה יותר. בנוסף, הגבלת השימוש במים יכולה לחסוך לך כסף על ידי הארכת חיי בור הספיגה שלך. ברוב המקרים, אם בור הספיגה יכשל, תידרש על פי חוק להחליף אותו בבור ספיגה, שהוא הרבה יותר יקר.

אזהרה

טיפול זה פותח את מיכל בור הספיגה
טיפול זה פותח את מיכל בור הספיגה, ומאפשר לנוזלים ולבוצה לחלחל באופן טבעי.

אמנם יכול להיות מועיל להבין את תהליך ניקוי בורות שופכין, אך התהליך דורש כלים ומיומנויות, שהופכים את ניקוי בורות שופכין לעבודה עבור אנשי מקצוע.

בורות ספיגה אינם חוקיים במדינות רבות. בדוק עם החוקים הממלכתיים והמקומיים שלך לגבי קודים לגבי התקנה, תחזוקה והחלפה של בורות שופכין כדי להבטיח שהבית או העסק שלך עומדים בדרישות המלאות.

לבריכות ספיגה יש פוטנציאל גבוה לדליפה וזיהום של אספקת מים באזור. בנוסף, בור ספיגה שהתמלא בגובה מסוים מצינור הכניסה של בור ספיגה נחשב ככשל, ויש להחליפו.

בור ספיגה נתפס בדרך כלל כבריכה עכורה ומלוכלכת של נוזלים ומוצקים מומסים חלקית. ליתר דיוק, המונח משמש לתיאור רכיב מיושן של מערכת ספיגה, המוחלף בדרך כלל בבור ספיגה. בורות ספיגה אינן יעילות ועלולות להיות מסוכנות, אך עדיין ניתן למצוא אותן בבתים מסוימים שאין להם מערכות ספיגה מעודכנות. בורות ספיגה מורכבות מחור תת קרקעי גדול, מרופדת בפיסות סלע או בטון, ומכוסות במכסה בטון כדי להגן עליה. תדירות הניקוי תשתנה בהתאם לגודל בור הספיגה ולמידת השימוש בה.

  1. נקה את בור הספיגה על ידי שאיבה וניקוזו. זה מושג עם משאית גדולה עם מיכל וצינור יניקה. יש לנקז לחלוטין את בורות שופכין שאובות מנוזלים, מוצקים ו"בוצה" - המונח השמור לחומר מומס חלקית.

  2. לחילופין, טפלו בבור הספיגה באמצעות אוורור. תהליך האוורור כולל המסת החומצה הגופרתית הכימית לתוך הנוזל שבבור השפכים. זה מפרק את הבוצה והמוצקים, מה שמאפשר לאוויר לעבור ולנוזלים להתמוסס בעצמם.

  3. ניתן גם לנקות את בור הספיגה באמצעות הידרו-ג'טינג. הזרקת הידרו דוחפת מים לתוך האדמה מתחת לבור הספיגה, מה שמפרק את הנוזלים והבוצה הנקרשים בתחתית בור הספיגה, ומונעים התמוססות. תהליך זה במהירות וביעילות מאפשר לבור הספיגה לחזור לרמות נורמליות ובטוחות.

  4. טפלו בבור הספיגה בסודה קאוסטית לאחר שאיבה, אוורור או הזרקת הידרו. טיפול זה פותח את מיכל בור הספיגה, ומאפשר לנוזלים ולבוצה לחלחל באופן טבעי. הוא פועל גם לפירוק חלאות השומן והסבון שעלולים להצטבר בבור הספיגה, ציפוי קירות ורצפה של המיכל ומניעת חלחול.