כיצד להסיר עץ ארז?

השתמש במסור השרשרת או בגרזן כדי לחתוך את השורשים הראשיים ולהסיר אותם תוך כדי חפירה סביב הגדם והכדור
השתמש במסור השרשרת או בגרזן כדי לחתוך את השורשים הראשיים ולהסיר אותם תוך כדי חפירה סביב הגדם והכדור.

דברים שתצטרכו

 • מסור חשמלי

 • מסור עמוד

 • סולם

 • חבל

 • גרזן

 • מטחנת גדמים

 • מיגון עיניים, אטמי אוזניים, כפפות, כובע קשיח

ישנן שתי שיטות לכרות את החופה של ארז. האחד אם יש הרבה מקום והשני לאזורים שבהם אין מבנים, קווי חשמל או חסימות אחרות. הסרת הגדם עשויה לדרוש השכרת מטחנת גדמים, בהתאם לגודל ומצב שורשי העץ והגזע. אתה צריך קצת ניסיון עם כלים חשמליים ויש מישהו שיכול לעזור.

 1. נפלו את העץ על ידי ביצוע ציר של 45 מעלות או טריז חתוך לתוך גזע העץ עם מסור שרשרת. בצע חתך שחרור שני בצד הנגדי של העץ. דחוף את תא המטען מהצד החתוך של הציר לכיוון חתך השחרור ועמוד היטב, ואפשר לו ליפול על הקרקע. חתוך את העץ לחתיכות עם מסור השרשרת שלך וגרור אותם משם.

 2. הורידו את העץ לחתיכות במקומות שבהם המקום צר. התחל בגיזום החופה. השתמשו במסור מוט כדי לחתוך את כל הענפים הראשיים, ומשכו את החתכים מהחופה עם הוו של מסור המוט במידת הצורך.

 3. נפלו את העץ על ידי ביצוע ציר של 45 מעלות או טריז חתוך לתוך גזע העץ עם מסור שרשרת
  נפלו את העץ על ידי ביצוע ציר של 45 מעלות או טריז חתוך לתוך גזע העץ עם מסור שרשרת.

  בקש ממישהו להחזיק סולם יציב בזמן שאתה קושר חבל סביב תא המטען גבוה ככל האפשר. תן לקצה החבל להשתלשל אל הקרקע שם העוזר שלך יכול לתפוס אותו. חתוך בחלק העליון של העץ מעל החבל. הנח את העוזר שלך על הקרקע כדי למשוך את החבל ואת הגזע הרחק ממך בזמן שאתה חותך ומשוך את חלקי הגזע בבטחה לקרקע. חזור על תהליך זה עד שיש לך גדם.

 4. חתוך את הגזע עד הקרקע עם מסור שרשרת או גרזן וסלק את פסולת העץ העיקרית מהאזור כדי שתוכל להתחיל לעבוד על הסרת כדור השורשים הראשי ושורשים גדולים יותר.

 5. חפרו באדמה סביב כדור השורש בתבנית מעגלית עד שתוכלו לקבל את האת מתחת לקצה כדור השורש הראשי. השתמש במסור השרשרת או בגרזן כדי לחתוך את השורשים הראשיים ולהסיר אותם תוך כדי חפירה סביב הגדם והכדור. המשך לחתוך ולהסיר חתיכות של חומר שורש עד שתוכל להכניס את האת שלך מתחת לכדור השורש הראשי ולהרים אותו למעלה והחוצה.

 6. טוחנים גדמי עץ ארז וכדורי שורש על עצים גדולים מאוד או ותיקים עם מטחנת גדמים המופעלת על ידי גז. בצע מעברים אחידים על פני גדם העץ או חומר השורש כדי לרסק אותו ולמשוך משם כל חומר שורש מוצק כשהוא מתרופף. בסופו של דבר כדור השורש ייחלש וקל מספיק כדי לצאת מהחור. חתוך אותו וגרר אותו משם.

  אזהרה

  השתמש בכובע קשיח כאשר אתה עובד עם חפצים כבדים מעל הראש. לפעמים ניתן לשכור אותם יחד עם ציוד כבד או לרכוש אותם תמורת 5.20€ עד 15€ בקמעונאים לשיפורי הבית. השתמש גם בהגנה על העיניים, אטמי אוזניים וכפפות.