כיצד להשתמש בחומר סופג מים באדמת עציצים?

ערבבו היטב את הגבישים סופחי המים עם אדמת העציצים כאשר אתם ממלאים אדנית כהכנה להוספת צמחים
ערבבו היטב את הגבישים סופחי המים עם אדמת העציצים כאשר אתם ממלאים אדנית כהכנה להוספת צמחים.

חומרים סופחי מים, הנקראים הידרוג'לים או פולימרים הידרופיליים, עשויים מפולימרים דמויי גבישי שיכולים לעזור לשמור לחות באדניות כאשר מוסיפים אותם לתערובת אדמת העציצים. הפולימרים דומים למלח כשהם יבשים אך מתנפחים לגושים דמויי ג'לי כשהם סופגים מים. גושי הפולימר סופגים לחות כמו ספוג, מה שהופך אותו זמין לפי הצורך לשורשי צמחים צמאים. בהתאם לסוג שלהם, פולימרים יכולים לספוג בכל מקום בין 60 ל-400 פעמים ממשקלם היבש במים. הוספת גבישים סופחי מים לצמחים שלך יכולה לחסוך ממך צורך להשקות בתדירות גבוהה כל כך ויכולה להפחית את הלחץ של אובדן לחות על צמחים במהלך מזג אוויר חם במיוחד, או כאשר הצמחים ממוקמים במיקום שטוף שמש.

1

ערבבו היטב את הגבישים סופחי המים עם אדמת העציצים כשאתם ממלאים אדנית כהכנה להוספת צמחים. יש לוודא שהגבישים מפוזרים באופן שווה בכל האדנית. ניתן להוסיף אותם רטובים או יבשים אך הכי קל לעבוד אותם לתוך האדמה כשהם יבשים.

2

בצע את הוראות היצרן במדויק בעת הוספת הידרוג'לים סופגי מים לאדמת העציצים שלך. הוספת יותר מדי מהחומר הפולימרי עלולה לגרום לצמחים שלך להידחף מעלה והחוצה מהעציץ.

3

החלף חומרים סופחי מים מעת לעת
החלף חומרים סופחי מים מעת לעת, שכן השפעתם על אדמת העציצים אינה קבועה.

השקה את האדנית שלך כרגיל. חומרים סופחי מים עוזרים להפחית את הצורך של הצמחים שלך במים, אך אינם מבטלים את הצורך בהשקיה לחלוטין.

4

האכיל את האדנית שלך בדשנים בשחרור איטי בלבד, מכיוון שהידרוג'לים מתפרקים מהר יותר כאשר הם נחשפים למלחי דשן.

5

החלף חומרים סופחי מים מעת לעת, שכן השפעתם על אדמת העציצים אינה קבועה. באמצעות פירוק טבעי, היכולת של ההידרוג'לים לקלוט מים מתרוקנת תוך כחמש שנים.