איך לקצץ את תחתית עץ האורן?

בין אם אתה קורא לגיזום את הענפים התחתונים של העץ "גפיים"
בין אם אתה קורא לגיזום את הענפים התחתונים של העץ "גפיים", "עקיפה" או "הרמת עטרה", הנוהג הוא עניין של ויכוח בחוגי הגננות, במיוחד כשמדובר בעצי אורן (Pinus spp.).

בין אם אתה קורא לגיזום את הענפים התחתונים של העץ "גפיים", "עקיפה" או "הרמת עטרה", הנוהג הוא עניין של ויכוח בחוגי הגננות, במיוחד כשמדובר בעצי אורן (Pinus spp.). בעצי אורן בעלי צורה פירמידלית קלאסית, הענפים התחתונים תומכים באלו שמעליהם. אם אתה גר באזור שמקבל שלג כבד, חסרים ענפים תחתונים על אורן עלולים לגרום להתמוטטות הענפים העליונים. באזורים שבהם השלג אינו מדאיג, אתה יכול לגזום את הענפים התחתונים של אורן שפוגע בבית, בחניה או במדרכה כאשר העץ רדום.

1

בדוק את הענפים הנמוכים ביותר של עץ האורן שלך באמצע עד סוף החורף, חפש את הענפים שנשברו, שאין להם עוד עלווה, החודרים למבנה או אלמנט אחר של הנכס, או שצונחים קרוב יותר מ-10 מטרים לקרקע.. באזורים המועדים לשריפה, ענפים בקרבת הקרקע יכולים ליצור "סולם" המסייע לאש לקפוץ מהאדמה לצמרות העצים ולמבנים גבוהים יותר. אורנים נחשבים לדליקים במיוחד.

2

נקה את הלהב של מסור הגיזום שלך עם חומר ניקוי אנטיספטי ביתי כדי למנוע כל מחלת צמחים שעלולה להתעכב על הלהב מצמחים שנגזמו בעבר עם הכלי.

3

לבשו ביגוד מגן, כולל משקפי בטיחות, הנעלה חזקה וכפפות עבודה, כדי למנוע פגיעה מגברי עצים או כלי גיזום.

4

חסרים ענפים תחתונים על אורן עלולים לגרום להתמוטטות הענפים העליונים
אם אתם גרים באזור שיורד שלג כבד, חסרים ענפים תחתונים על אורן עלולים לגרום להתמוטטות הענפים העליונים.

חתוך שליש מהדרך דרך הענף הנמוך ביותר שאתה הולך להסיר, כ-30 סנטימטר מגזע עץ האורן, תוך חיתוך מהצד התחתון של הענף לכיוון העליון שלו.

5

נסרו מהצד העליון של הענף לכיוון התחתון שלו בנקודה של 2 עד 8 סנטימטרים מעבר לחיתוך הראשון, תוך התרחקות מגזע. הענף צריך להישבר וליפול לפני שתעבור את כל הדרך. החיתוך הראשוני מונע מהקליפה להפיל את העץ כאשר הוא נופל.

6

חותכים את כל הדרך דרך גדם 1 מטר שנותר בגזע, 0.5 עד 2.50 ס"מ מצווארון הענף, את הנפיחות במקום שבו הענף פוגש את הגזע. הצווארון מלא בתאי גדילה המסייעים לקליפה לצמוח מעל פצע הגזם.

7

חזור על שלבים 4 עד 6 עבור כל ענף שאתה צריך לחתוך.