מתי לקצץ מגבי זהב?

שיחי ברוש 'מגב זהב' זקוקים רק לעתים רחוקות לגיזום
כמו זנים אחרים של שיח ברוש זהוב, שיחי ברוש 'מגב זהב' זקוקים רק לעתים רחוקות לגיזום, על פי הגן הבוטני של מיזורי.

לברוש 'מגב זהב' (Chamaecyparis pisifera ' מגב הזהב ') יש כמה שמות, כולל ברוש ' חוט זהב ' וברוש-שקר יפני. הוא גדל בצורה הטובה ביותר באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 5 עד 7, שם הוא נטוע לעתים קרובות כגדר חיה. לחילופין, העלווה הצהבהבה והצמיחה הבכייה למחצה עד לגובה של 5 מטרים עם פריסה של 7 מטרים, הופכים אותו לשיח דגימה אטרקטיבי. כמו זנים אחרים של שיחי ברוש זהוב, שיחי ברוש "מגב זהב" זקוקים רק לעתים רחוקות לגיזום, על פי הגן הבוטני של מיזורי. עם זאת, אם אתה חייב לקצץ או לסדר את השיחים כדי להסיר צמיחה לא רצויה, עשה זאת באביב או בסוף הקיץ.

דברים שתצטרכו

  • מזמרה או לופרים

  • קש

  • דשן בשחרור איטי

  • חומר חיטוי ביתי או אקונומיקה

גזירת ברוש 'מגב זהב'

ברוש 'מגב זהב', שגדל לאט, הוא קומפקטי יחסית למרות הרגל הצמיחה החצי-בכיי שלהם. לא צריך לגזום אותם בשביל הצורה, אבל ייתכן שיהיה צורך לגזום את השיחים כדי לשלוט בגודלם ולהסיר צמיחה פגומה, במיוחד כאשר השיחים גדלים באקלים עם חורפים קרים ללא הגנה מפני פגעי מזג האוויר, לפי אוהיו אוניברסיטה ממלכתית. גידול שנפגע בחורף נראה חום או מיובש, מה שעלול לפגוע בצביעה האביבית המבריקה של שיחי ברוש 'מגב זהב'.

הרחבה של אוניברסיטת מדינת אוקלהומה ממליצה לגזום עצי מחטני עצי קשקשת עלים כמו ברוש 'מגב זהב' באביב לפני שהגידול החדש מופיע כדי להסיר גידול פגום. כדי לשלוט בגודלו, ניתן לגזום בסוף הקיץ לאחר התבגרות הצמיחה של העונה הנוכחית. אל תגזום בסתיו כי החתכים לא יספיקו להחלים לפני העונה הרדומה. חתוך את הענף למזלג הקרוב ביותר עם צמיחה חדשה ורעננה. עבדו מהצד התחתון של הענף, נטוו את החתך כלפי מעלה בזווית של 45 מעלות, כך שהמים יזלו במקום להיצמד לחתך. הפוך את החתכים לעומק של כמה סנטימטרים מהעלווה שמסביב, כך שהקצוות החתוכים לא נראים.

גידול ברוש 'מגב זהב'

שיחי ברוש 'מגב זהב' זקוקים למעט מאוד טיפול
אם גדלים באתר שטוף שמש או מוצל חלקית עם אדמה חומצית, שיחי ברוש 'מגב זהב' זקוקים למעט מאוד טיפול.

אם גדלים באתר שטוף שמש או מוצל חלקית עם אדמה חומצית, שיחי ברוש 'מגב זהב' זקוקים למעט מאוד טיפול. בחר אתר גידול עם אדמה לחה ומתנקזת במהירות. שיחי ברוש 'מגב זהב' גדלים לאט, אולי רק 2 מטרים של צמיחה ב-10 שנים, על פי שירות ההרחבה השיתופית של אוניברסיטת צפון קרולינה. עם זאת, בחר מיקום גדל עם מספיק מקום כדי להכיל את הגודל הבוגר שלהם. הגן על השיחים מפני רוח חזקה ושמש צהריים חזקה, מה שיעזור לשמר את צבע העלווה שלהם תוך מניעת נזקי חורף.

להשקות עצי ברוש 'מגב זהב' בקביעות במהלך חודשי הקיץ, ומספקים בערך 2.50 ס"מ של מים בכל שבוע. שכבת חיפוי בעובי של 2 עד 7.60 ס"מ מפוזרת סביב בסיס השיח עוזרת לשמור על לחות הקרקע ולהגן על השורשים. דשן אינו הכרחי, אך יישום קל של דשן מאוזן בשחרור איטי באביב יכול לעזור לתמוך בשיחי ברוש 'מגב זהב' הגדלים באדמה דלה. לשיחים אלה שורשים רדודים מאוד שנשרפים בקלות על ידי דשן, אז תמיד יש למרוח את הדשן על אדמה רטובה ומים לאחר מכן.

טיפול בכלי גיזום

גיזום שיחי ברוש 'מגב זהב' עם מספריים עמומים ומלוכלכים עלול לפתוח אותם לזיהום ומחלות. מזמרה עמומה לועסת או מועך את הגבעולים במקום לחתוך אותם בצורה נקייה, ופתוגנים המוכנסים על ידי מזמרה מלוכלכת עלולים לגרום לפגיעה חמורה בשיחים, במיוחד לשיחים הגדלים לאט כמו ברוש 'מגב זהב'. ביצוע תחזוקה שנתית ותקופתית לאורך עונת הגידול לא רק יעזור לכלי הגיזום שלך להחזיק מעמד זמן רב יותר, זה גם ישמור על הצמחים שלך בריאים יותר.

עצה

השחז את להבי הגיזום שלך מדי שנה כדי לשמור על הקצוות חדים וללא חריצים, או החלף כלים לא יקרים בכל עונה. שטפו את הלהבים עם מים חמים מאוד וסבון; לשטוף אותם היטב ולנגב אותם לאחר כל שימוש, תוך שימת לב מיוחדת לצירים שבהם החומר הצמחי יכול להיצמד. טבלו את הלהבים בתמיסת חיטוי, כגון חומר חיטוי ביתי או תמיסת אקונומיקה של 10 אחוז, כדי להרוג כל פתוגנים. שטפו את הלהבים לאחר מכן מכיוון שאקונומיקה יכולה להיות מאכלת למתכת, על פי הרחבה IFAS של אוניברסיטת פלורידה.