איך להשתיל במבוק מהאדמה לעציצים?

במבוק מכל סוג יכול לחיות בהצלחה בעציצים - כאשר הזנים הקטנים יותר גדלים בשמחה עד שש שנים במיכל של 20 ליטר
במבוק מכל סוג יכול לחיות בהצלחה בעציצים - כאשר הזנים הקטנים יותר גדלים בשמחה עד שש שנים במיכל של 20 ליטר.

במבוק יכול ליצור מטעים גדולים בעלי מראה טרופי כאשר הוא נטוע ישירות באדמה, בין אם הוא גדל על ידי הגדלת גושים לאט או רצים שצריך להכיל אותם עם מחסומים תת קרקעיים. חפירת במבוק מכל הסוגים מסביב להיקף של גוש מאפשרת לפזר את העלווה השופעת לחלקים אחרים של הגן תוך שמירה על בריאות הצמח הראשי. לעתים קרובות עציצים את הבמבוק לאחר חלוקתו מצמח בתוך האדמה, באופן זמני כדי להתייצב לפני השתילה מחדש, מכירה או מסירה, או לצמיתות. במבוק מכל סוג יכול לחיות בהצלחה בעציצים -- כאשר הזנים הקטנים יותר גדלים בשמחה עד שש שנים במיכל של 20 ליטר. במבוק עשוי להגיע רק לחצי עד שלושת רבעי מהגובה המיועד שלהם כאשר הם כלואים במיכל ולהפיל אזור קשיחות.

1

חפור 1 עד 2 מטרים סביב גבעול בן שנה עד שנתיים בתחילת האביב לפני תחילת צמיחה חדשה. ראה את כל הצמחים הגדלים בטווח של 15 סנטימטרים אחד מהשני כצמח אחד. אלה נמצאים סביב הקצה החיצוני של הבמבוק ועדיין ירוקים, אם כי ללא נדן מחובר בתחתית הגולם. הסרת צמח אחד בלבד היא הרבה יותר קלה מאשר הרמת גוש שלם שיכול לדרוש יותר מאדם אחד או מכונות כבדות.

2

פורסים את השורש או קנה השורש שמחבר את הגוש הקטן לצמחים הראשיים בעזרת להב האת או בעזרת גזזמים ידניים.

3

הסר את האדמה המקומית מהשורשים על ידי חבטת הגוש על משטח מוצק או על ידי ריסוס האדמה מהגוש עם צינור. זה מאפשר לך לבחון טוב יותר את השורשים ואת הכתר של הצמח ומנקה את אדמת הגינה הכבדה - לא מתאימה למיכלים - מהבמבוק.

4

השקה לעתים קרובות במהלך עונת הגידול כדי לשמור על לחות וקרירה של הבמבוק הצמא
השקה לעתים קרובות במהלך עונת הגידול כדי לשמור על לחות וקרירה של הבמבוק הצמא.

הפרד את הגוש הקטן לחלקים עם קנה אחד או שניים וחלק בריא של קנה שורש עם שורשי הזנה מחוברים. השלך כל חלק ללא מסת שורש מספקת. עבדו בצל כדי למנוע מהשורשים להתייבש. שורשי במבוק רגישים לייבוש.

5

קצץ כל קנים מתים מהחלק הפנימי של החלוקה. חותכים את הקנים העלים הנותרים לצמתים נמוכים יותר כך שלא יהיו יותר מארבעה גבעולים עלים, כך שמסת השורש הקטנה יותר תוכל לתמוך בחופה. אם העלים הנותרים מתחילים להתכרבל, זה סימן שיש יותר עלווה ממה שהשורשים יכולים לתמוך.

6

מלאו סיר של 10 ליטר או יותר בתערובת עציצים מסחרית רגילה ללא אדמה. העציץ צריך להיות כבד מספיק כדי שהצמח הכבד העליון לא יתפוצץ בקלות ברוח, ורצוי רחב יותר ממה שהוא גבוה, אם כי הוא צריך להיות מספיק עמוק כדי להחזיק את מסת השורש בנוחות.

7

מניחים את הצמח בעציץ וממלאים מסביב למסת השורש באדמה, תוך התאמת כתר הצמח כך שהוא יהיה באותו מפלס האדמה כפי שהיה באדמה.

8

באר מים. שמור את הצמח מושקה היטב ובאזור מוצל כאשר הוא מתבסס. השקה לעתים קרובות במהלך עונת הגידול כדי לשמור על לחות וקרירה של הבמבוק הצמא. צל אחר הצהריים עדיף בטמפרטורות גבוהות.