טיפים לעבודה בחממה

הם יכולים לדרוס צמחים במהירות ולחולל הרס
אם מזיקים מקבלים גישה לחממה, הם יכולים לדרוס צמחים במהירות ולחולל הרס.

בנייה ותחזוקה של חממה דורשת עבודה רבה, אך המאמצים שלכם יתוגמלו בדמות פרחים, פירות וירקות טריים לאורך כל השנה. בעת הקמת חממה, מצא מקום שמקבל שמש מלאה, המספק את האור הדרוש לצמחים. אם הקיץ אינטנסיבי, השתמש במטלית כדי לספק צל לפי הצורך.

שמור על דברים נקיים ממזיקים

אם מזיקים מקבלים גישה לחממה, הם יכולים לדרוס צמחים במהירות ולחולל הרס. כדי למנוע בעיה זו, בדוק היטב צמחים חדשים לפני הוספתם לחממה, הסרת עלים, ענפים או חלקים אחרים פגומים או נגועים. טבלו צמחים במים כדי לשטוף מזיקים ולהטביע אותם. אם לחממה שלך יש פתחי אוורור, הנח מעליהם מסכי רשת כדי למנוע מהחרקים למצוא את דרכם פנימה.

הגבר אוורור

דרושים אוורור וזרימת אוויר נאותים כדי למנוע מהחממות להפוך לחות ולחות יתר על המידה, מה שמעודד עובש ומחלות פטרייתיות. כדי לסייע בזרימת האוויר, פזרו צמחים סביב החממה, במקום לדחוס אותם בפינה או בחלל קטן אחר, להגביר את הלחות. בבוקר השארת דלת החממה פתוחה תאפשר אוויר צח פנימה, אבל אם באגים מהווים בעיה, שוקלים להתקין גם דלת מסך.

תרגול שתילה נלווית

מצא מקום שמקבל שמש מלאה
בעת הקמת חממה, מצא מקום שמקבל שמש מלאה, המספק את האור הדרוש לצמחים.

מזיקים עלולים להוות בעיה רצינית בחממות, אך גידול עשבי תיבול, פרחים וירקות דוחי חרקים לצד צמחים אחרים ידחה אותם. כדי להדוף זבובים שחורים וזבובים ירוקים, הרשות האורגנית ממליצה לשתול ציפורני חתול צרפתיות לצד עגבניות. אם זבובי גזר הם בעיה, נסה לגדל כרישה ובצל. הרחיקו עכברים עם שיח מבוגר, וגדלו שום, מנטה, עלה דפנה ונענע כדי להדוף נמלים.

הסר צמחים לאחר שהם מתו

לאחר קצירת הצמחים שלך, או כאשר הם מתים בסוף עונת הגידול, משוך אותם מעלה מהאדמה בחממה שלך. את שאריות החומר הצמחי אפשר לזרוק לערימת קומפוסט ולהפרות את החדשים של העונה הבאה. הסרת צמחים מתים גם מרחיקה מזיקים ועוזרת לאדמה להישאר עשירה בחומרים מזינים.

שליטה בעשבים שוטים

עשבים שוטים יכולים להוות בעיה גדולה בחממות ויש למשוך אותם בעדינות ביד לפני שמטפלים בחממה בקוטל עשבים לאחר צמיחתו. עם זאת, כדי להימנע מעשיית נזק יותר מתועלת, אוניברסיטת קונטיקט ממליצה להשתמש בקוטלי עשבים שתוכננו במיוחד לשימוש בחממה. כדי למנוע מחומרי העשבים להיסחף לצמחים אחרים, כבו את המאווררים בעת ריסוסם על עשבים שוטים, אך השאר דלתות פתוחות כדי לאפשר אוויר צח פנימה, ליתר ביטחון.