הזמן הטוב ביותר להשתיל דפנה אנגלי

אתה יכול להשתיל דפנה בסתיו וסביר להניח שהצמח יכול להוציא שורשים חדשים במהלך חודשי החורף
באזורים אלה, אתה יכול להשתיל דפנה בסתיו וסביר להניח שהצמח יכול להוציא שורשים חדשים במהלך חודשי החורף.

דפנה אנגלי (Prunus laurocerasus) הוא שיח או עץ ירוק עד שגדל במהירות, מגיע לגובה של 15 עד 30 מטרים כשהוא בוגר. הוא מסתדר היטב כדגימה בודדת או נטוע בשורה כדי ליצור גדר חיה. זהו צמח עמיד לערפיח המשגשג באזורי חוף מעט פנים -יבשתיים וגדל באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 6 עד 9. אם אתה צריך להשתיל דפנה אנגלי, בחר זמן טוב ומתן קצת טיפול נוסף לפני ו לאחר המעבר יכול להבטיח שהצמח יישאר בריא במיקומו החדש.

השתלה בתחילת האביב

למרות שהוא ירוק עד ואינו הופך לרדום לחלוטין, דפנה האנגלית מאטה את צמיחתו במזג אוויר חורפי קריר והופך רדום למחצה בחודשים אלו. עדיף להזיז את הצמח בתחילת האביב, ברגע שטמפרטורת הקרקע היא מעל 4 מעלות צלזיוס. עשה זאת בזמן שדפנה עדיין רדום חלקית אך מוכן להוציא שורשים חדשים וצמיחה עליונה - אם תבדוק ניצנים רדומים על מספר זרדים, תראה שהם עדיין לא התחילו להתנפח או להראות ירוק. בחר יום שבו הצמח אינו לחוץ ממזג אוויר יבש והאדמה לחה. אם מדובר בדגימה גדולה, העבירו אורך של חוט רך בחוץ סביב ענפי הצמח, וקשרו אותם היטב כדי למנוע נזק להם במהלך המעבר.

השתלה בסתיו

דפנה אנגלי (Prunus laurocerasus) הוא שיח או עץ ירוק עד שגדל במהירות
דפנה אנגלי (Prunus laurocerasus) הוא שיח או עץ ירוק עד שגדל במהירות, מגיע לגובה של 15 עד 30 מטרים כשהוא בוגר.

אם האזור שלך נמצא בחלק חם יותר של טווח הדפנה האנגלי, כגון אזור USDA 9 ומעלה שבו הכפור נדיר והאדמה לא קופאת בחורף, סביר להניח שטמפרטורות הקרקע חמות מספיק במהלך השנה כדי לתמוך בצמיחת שורשים. באזורים אלה, אתה יכול להשתיל דפנה בסתיו וסביר להניח שהצמח יכול להוציא שורשים חדשים במהלך חודשי החורף. השתלה בסתיו גם עוזרת לעץ להימנע מהלחץ של חום הקיץ שדפנה מושתלת באביב יכולה להיתקל בו זמן קצר לאחר הזזתו. אם אתה מזיז דפנה בסתיו, פיזור שכבה בעובי של 4 עד 15,20 ס"מ של חיפוי אורגני מתחת לחופה של הצמח לאחר הזזתו יכולה לחמם את שורשיו ולקדם צמיחה של שורשים חדשים.

קצת הכנה עוזרת

אם יש לך זמן מה לפני שאתה מתכנן להעביר דפנה, תן לצמח טיפול נוסף כדי לעזור בהכנתו. הקפד להשקות אותו היטב במהלך העונה שלפני ההשתלה, וודא שהוא מקבל לפחות 2.50 ס"מ מים מדי שבוע, כולל גשם. זה גם עוזר לשמור על כיוון הצמח באותו האופן לאחר העברת דפנה למקום החדש שלו - סמן ענף שפונה צפונה ושמור את הצד הזה לכיוון צפון במיקום החדש. כמו כן, חשוב לשמור אותו באותו עומק במקום החדש שלו, כדי למנוע חנק או התייבשות של שורשים משתילה עמוקה מדי או רדודה מדי, בהתאמה. השתמש בצבע לבן או בסרט עמיד בפני מזג אוויר כדי לסמן את קו האדמה המקורי על כמה ענפים גדולים - ודא שסימנים אלה נמצאים גם בקו האדמה לאחר ההשתלה.

מתן טיפול אחר טוב

לאחר השתלת דפנה אנגלי, הקפידו להשקות אותו היטב, במיוחד במהלך השבועות הראשונים - שימו לב לכל נבילה של העלווה, סימן שהוא לא מקבל מספיק לחות. בדוק את 2 או 8 הסנטימטרים העליונים של האדמה באופן קבוע והשקו בכל פעם שהיא יבשה למגע, באמצעות צינור השרייה המוצב ליד קו הטפטוף - הניחו למים להיספג פנימה עד ש-15 הסנטימטרים העליונים של האדמה לחים. אם האזור שלך נוטה להיות סוער, הגנה על הצמח בעונתו הראשונה באמצעות מסך יוטה המחובר לעמודים הננעצים באדמה בצד הסוער יכולה לסייע במניעת אובדן עודף מים דרך העלווה. שמור על דפנה מכוסה היטב, אך משוך את החיפוי הרחק מהענפים התחתונים כדי למנוע בעיות פטרייתיות.