זמן ביום להשקיית עצים, שיחים וצמחים רב שנתיים

השיחים והצמחים הרב-שנתיים שלך הוא בשעות הבוקר המוקדמות לפני שהטמפרטורות בחוץ מתחילות לעלות
הזמן הטוב ביותר להשקות את העצים, השיחים והצמחים הרב-שנתיים שלך הוא בשעות הבוקר המוקדמות לפני שהטמפרטורות בחוץ מתחילות לעלות.

הזמן ביום שאתה משקה את הצמחים שלך משפיע על כמה מהמים שאתה מספק זמינים לצמחים שלך. השקיית הצמחים שלך בערב או מוקדם בבוקר מפחיתה את כמות המים שאבדה באידוי ומפחיתה את כמות המים הנדרשת לשמירה נכונה על הצמחים שלך. שימוש בטכניקות המתאימות להשקות הצמחים שלך מקדם מערכת שורשים בריאה ושומר על לחות הצמחים שלך היטב.

מוקדם בבוקר

הזמן הטוב ביותר להשקות את העצים, השיחים והצמחים הרב-שנתיים שלך הוא בשעות הבוקר המוקדמות לפני שהטמפרטורות בחוץ מתחילות לעלות. זה מספק לצמחים שלך מאגר מים שהם יכולים לשאוב ממנו לאורך החלק החם ביותר של היום. השקיה בשעות הבוקר המוקדמות מנצלת גם את העובדה שהרוחות בדרך כלל פחות חזקות בבוקר. השקיית הצמחים שלך בבוקר, כשהרוחות קלות יותר, עוזרת להפחית את איבוד המים מהאיידוי.

ערב

אספקת העצים והשיחים שלך עם השקיה עמוקה פעם בשבוע מקדמת מערכת שורשים חזקה ועמוקה יותר
אספקת העצים והשיחים שלך עם השקיה עמוקה פעם בשבוע מקדמת מערכת שורשים חזקה ועמוקה יותר.

אם לוח הזמנים שלך מונע ממך להשקות את העצים, השיחים והצמחים הרב שנתיים שלך בבוקר, אתה יכול להשקות אותם בשעות אחר הצהריים המאוחרות במקום. הזמן הטוב ביותר לבצע השקיה בערב הוא שעתיים עד שלוש לפני רדת החשכה. זה מבטיח שלעלים של הצמחים שלך יהיה זמן להתייבש ומפחית את הסיכון לזיהומים פטרייתיים של עלים בצמחים שלך.

סוגי קרקע

סוג האדמה שאתה משקה משפיע על משך הזמן הדרוש להשקיית האדמה. קרקעות חוליות יכולות לספוג 5 סנטימטרים של מים המיושמים באופן שווה על פני האדמה בשעה אחת. קרקעות המורכבות בעיקר מחרס יכולות לספוג עד 1.90 ס"מ מים בשעה אחת בעוד קרקעות כבדות חימר יכולות לספוג רק 1.30 ס"מ מים בשעה. כאשר אתה משקה את הצמחים שלך, השווה כמה מים אתה מורח על האדמה וכמה מהר האדמה שלך יכולה לספוג מים ולהתחיל להשקות מוקדם מספיק כדי שכל המים יוכלו להיספג באדמה בזמן הטוב ביותר של היום.

שיקולים

לעצים ושיחים יש בדרך כלל מערכות שורשים גדולות ועמוקות יותר מאשר לרוב הצמחים הרב -שנתיים. אספקת העצים והשיחים שלך עם השקיה עמוקה פעם בשבוע מקדמת מערכת שורשים חזקה ועמוקה יותר. מכיוון שעצים ושיחים בדרך כלל משתמשים ביותר מים מאשר צמחים רב שנתיים, השקייתם מוקדם יותר ביום מספקת את הזמן הנוסף שהאדמה דורשת כדי לספוג את כל המים שאתה מספק.