האם אפשר לשים נחושת נוזלית על עץ לימון שפורח?

כל חלקי עץ הלימון צריכים להיות מכוסים היטב בתרסיס הנחושת הנוזלי
כדי למנוע בהצלחה מחלות פטרייתיות, כל חלקי עץ הלימון צריכים להיות מכוסים היטב בתרסיס הנחושת הנוזלי.

בין אם אתם מגדלים לימוני ליסבון או לימוני מאייר או כל זן אחר, עץ הלימון דורש גיזום זהיר ושיטות ניהול טובות של מטעים כדי למנוע מחלות. למרבה המזל, תרסיסי נחושת נוזליים, המיושמים בזמן הנכון, יכולים להגן על עץ הלימון מפני פתוגנים פטרייתיים. אין למרוח נחושת נוזלית בזמן פריחת העץ, אך בטוח לשימוש גם לפני וגם אחרי הפריחה.

מטרה

תרסיסי נחושת נוזליים מונעים מספר מחלות פטרייתיות בפרי ובעלווה של עץ הלימון. ריקבון חום הדרים הוא הנפוץ ביותר ובדרך כלל מדביק את עץ הלימון במזג אוויר רטוב וקריר. מחלה פטרייתית זו פוגעת בפירות בוגרים והתסמינים הראשוניים כוללים נגעים שנראים ספוגים במים.

תזמון

אין למרוח נחושת נוזלית בזמן פריחת העץ
אין למרוח נחושת נוזלית בזמן פריחת העץ, אך בטוח לשימוש גם לפני וגם אחרי הפריחה.

קוטל פטריות נחושת נוזלי הוא מגן, ולכן יש למרוח אותו על עץ הלימון לפני שהמחלה תופיע. הזמן האידיאלי לרסס את עץ הלימון הוא באוקטובר, ממש לפני או אחרי הגשם הראשון של העונה. אם מזג האוויר רטוב במיוחד, חזור על היישום בינואר או בפברואר. המתינו עד שהפרי יתייבש לפני ריסוס עץ הלימון.

יישום

כדי למנוע בהצלחה מחלות פטרייתיות, כל חלקי עץ הלימון צריכים להיות מכוסים היטב בתרסיס הנחושת הנוזלי. גשם חזק ישטוף את המוצר, לכן חשוב למרוח מחדש את התרסיס לפי הצורך. מכיוון שהריקבון החום פוגע בעיקר בפירות בעלי צמיחה נמוכה יותר, מומחי הדברה משולבת מאוניברסיטת קליפורניה מציעים לרסס קוטל פטריות נוזלי נחושת לא רק בחלק התחתון של העץ, עד 4 מטרים מעל האדמה, אלא גם על האדמה שסביבו.

שיקולים

אם מיושמים מאוחר מדי בעונה, או אם ה-pH של המים איתם הוא מעורב נמוך מ-6,0, נחושת נוזלית עלולה לפגוע בפרי או בעלווה של העץ, ולהשאיר אותם כתמים. אם אתה מבחין בכתמים שחורים שבועיים עד שלושה לאחר הריסוס, סביר להניח שהם נגרמים מהריסוס. עקוב בקפידה אחר הוראות התווית של תרסיס הנחושת הנוזלי כדי למנוע נזק לעץ.