האם אתה יכול לשים בד נוף על הדשא כדי להוסיף חצץ אפונה?

כדי להפוך שטח דשא לא מטופח לכרך חצץ אפונה
כדי להפוך שטח דשא לא מטופח לכרך חצץ אפונה, פשוט הנח את הבד ופזר את חצץ האפונה מעל - הדשא ימות ויתפרק במקום.

בד נוף שימושי עבור הרבה פרויקטים נוף שונים. זה לא רק מדכא צמיחה עתידית של עשבים, אלא גם יחנק את הצמחייה הקיימת, ובסופו של דבר יהרוג אותה. כדי להפוך שטח דשא לא מטופח לכרך חצץ אפונה, פשוט הנח את הבד ופזר את חצץ האפונה מעל - הדשא ימות ויתפרק במקום.

התקנת בד לנוף

כדי למנוע מהדשא והעשבים לצמוח דרך בד עשבים ולהתבסס מחדש, רצועות הבד צריכות להיות חופפות ל-15 סנטימטרים לפחות. לסוגים מסוימים של דשא יש רצים ארוכים שיכולים להתפתל דרך הרווחים כדי להופיע על פני השטח, מה שהופך 30 סנטימטרים או יותר של חפיפה הכרחית כדי להרתיע אותם. הניחו את רצועות הבד בזו אחר זו, והדביקו כל אחת מהן במקומה עם סיכות מתכת בצורת U בגודל 15,20 ס"מ כל 3 או 4 מטרים.

פיזור חצץ אפונה

השתמש בשכבה של 2 עד 10,20 ס"מ של חצץ אפונה כדי לכסות בד נוף
השתמש בשכבה של 2 עד 10,20 ס"מ של חצץ אפונה כדי לכסות בד נוף.

השתמש בשכבה של 2 עד 10,20 ס"מ של חצץ אפונה כדי לכסות בד נוף. שכבה עמוקה יותר מניבה תוצאות טובות יותר בשטח משופע או לא אחיד, ומונעת מהבד להופיע כאשר חצץ האפונה משתנה ומתייצב לאורך זמן. כדי לקבוע את כמות חצץ האפונה הדרושה, תחילה יש למדוד את האורך והרוחב של השטח המיועד לכיסוי. תכנן לקנות כ-8 מ"ר חצץ אפונה עבור כל 2.50 ס"מ עומק לכל 100 מ"ר שטח.

בעיות אפשריות

שימוש בבד נוף איכותי הוא בעל חשיבות עליונה להצלחה ארוכת טווח. לעתים נדירות החומר נשאר יעיל יותר מכמה שנים, אלא אם כן נעשה שימוש במוצרים בדרגת "קבלן" או "מקצועי". חיסרון אחד בהתקנת בד נוף ישירות מעל מדשאה הוא שהמשטח עלול להפוך לגושים ולא אחיד עם התפרקות המשטח. פיזור שכבה עמוקה של חצץ אפונה ודירוגו מחדש במגרפה הוא פתרון פשוט לבעיה.

טיפים לנוף נטול עשבים

סביר להניח שדשא יבצבץ לאורך קצוות בד העשב בכל מקום בו הוא פוגש משטח קשיח, כגון שביל גישה או מדרכה. השתמש במטוק ובאתה שטוחה כדי לחפור רצועה של 6 עד 31 ס"מ של אבן לאורך הקצוות הללו לפני התקנת בד עשבים. אם ענפי דשא מוצאים את דרכם דרך מארג הנוף ומגיחים דרך חצץ האפונה, משוך אותם מיד כדי למנוע הקמה מחדש. אם הצמיחה נשלטת בדריכות במשך עונת גידול אחת לאחר התקנת הבד, עתודות האנרגיה בשורשים ימוצו והדשא ימות.