האם עלי תה טובים לוורדים?

השקה באופן קבוע עם תה שנרקח מעלים מבוזבזים או תה קומפוסט שהוכן על ידי ספיגה של עלי תה ופסולת ביתית אורגנית
השקה באופן קבוע עם תה שנרקח מעלים מבוזבזים או תה קומפוסט שהוכן על ידי ספיגה של עלי תה ופסולת ביתית אורגנית אחרת במים.

בני אדם מטפחים זה מכבר ורדים (Rosa spp.) ושותים תה העשוי מעלים מרפאים של זן קמליה (Camelia sinensis). בנקודה מסוימת בזמן, גננים החלו להשתמש בעלי התה שלהם כדי להפרות או לכרסם את שיחי הוורדים שלהם. עלי התה אינם מכילים תרכובות כלשהן שיזיקו לוורדים וחלק ממרכיבי התה עשויים לספק יתרונות לצמחים.

חומרי הזנה של ורדים

ורדים אוהבים אדמה חומצית מעט, משגשגת ברמת pH של כ-6,5. עלי התה מכילים טאנינים, שהם חומציים, ולכן הם עשויים להוסיף מעט חומציות לאדמה שבה גדלים הוורדים. זה יכול להיות מועיל במיוחד באזורים שבהם האדמה מעט בסיסית. עלי תה וגריסת קפה מכילים גם כמויות קטנות של חנקן, הנחוץ לוורדים ולכל הצמחים לצמיחה נמרצת של גבעולים ועלווה. לשושנים יש צורך נוסף בחנקן באביב, כאשר גידול צמחים חדשים נמצא בשלב הפעיל ביותר שלו.

שימוש בעלי תה

עלי התה אינם מכילים תרכובות כלשהן שיזיקו לוורדים וחלק ממרכיבי התה עשויים לספק יתרונות לצמחים
עלי התה אינם מכילים תרכובות כלשהן שיזיקו לוורדים וחלק ממרכיבי התה עשויים לספק יתרונות לצמחים.

עלי תה, עם תכולת החנקן והטאנין שלהם, יכולים לשמש בכמה דרכים להפרות צמחים. ניתן לשלב את העלים עם חומרים אורגניים אחרים בקומפוסט, להשאיר אותם לפירוק ולאחר מכן להשתמש בהם כתוסף אדמה בעת שתילת ורדים או כתוספת סביב הצמחים. ניתן להשרות עלים שנשמרו, בתוך או מחוץ לשקיות תה, במים למשך מספר שעות ולנצל את התוצאה המבושלת להשקות הצמחים על בסיס קבוע. ניתן גם להסיר עלי תה משקיות או חליטות, להניח על גבי האדמה מסביב לורדים ולשרוט פנימה עם מזלג לגינה.

ורדים במיכלים

ורדים, כמו כל שאר הצמחים הגדלים במיכלים, מאבדים חומרים מזינים מהר יותר מאשר אותן דגימות שגדלו באדמה. כאשר שותלים ורדים במיכלים, אתה יכול למקם כמה שקיקי תה בשימוש מעל חורי הניקוז. השקיות יספגו מים, ויאפשרו לצמח יותר זמן לסגור מים. כאשר הצמח תופס את המים הנאגרים, הוא יכיל חנקן בתוספת טאנינים מעלי התה כדי לעזור להגביר את החומציות של תערובת עציצים לכל מטרה. השקה באופן קבוע עם תה שנרקח מעלים מבוזבזים או תה קומפוסט שהוכן על ידי ספיגה של עלי תה ופסולת ביתית אורגנית אחרת במים.

שיקולים

ככל הנראה הדשנים הטובים ביותר עבור צמחי ורדים, הגדלים באדמה או במיכלים הם תערובות אורגניות מסחריות שנוסחו במיוחד עבור ורדים. דשנים כאלה הם מזון מלא, המספקים את כל החומרים המזינים להם ורדים זקוקים. עלי תה או חליטות העשויות מעלים מבוזבזים הם תוספת טובה לדשנים מלאים יותר, אך אינם תחליף יעיל. העלים הופכים יעילים יותר כאשר מערבבים אותם עם פסולת אורגנית אחרת בתוספת אפר עץ, המכיל רמות אשלג הנחוצות לבריאות הוורדים.