קוטלי עשבים לטיפול בגדמים

קוטלי עשבים מרובים הורגים את מערכת השורשים של עץ או שיח ומונעים או מגבילים הנבטה מחדש באמצעות יישום משטח חתך
קוטלי עשבים מרובים הורגים את מערכת השורשים של עץ או שיח ומונעים או מגבילים הנבטה מחדש באמצעות יישום משטח חתך.

גם אם תסיר את כל החלק העליון של עץ או שיח ותנסה למשוך, לחפור או לטחון כמה שיותר ממערכת השורשים, ייתכן שעדיין תצטרך להתמודד עם היכולת של צמחים עצים רבים לנבוט מחדש. אפילו חלקים קטנים של שורש שנותרו באדמה. יישום נכון של קוטל עשבים על משטח הגדם החתוך יכול למנוע או למזער הנבטה מחדש.

קוטלי עשבים אפשריים

קוטלי עשבים מרובים הורגים את מערכת השורשים של עץ או שיח ומונעים או מגבילים הנבטה מחדש באמצעות יישום משטח חתך. חפש מוצרים המכילים גליפוסט, טריקלופיר, אימאזפיר, 24-D, פיקלורם, דיקמבה או שילוב כלשהו של הכימיקלים הללו. חלק מהמוצרים המסומנים ליישום גדם חתוכים כבר נמצאים בריכוז מתאים, בעוד שאחרים עשויים לדרוש ערבוב עם מים כדי להשיג את קצב המריחה הנכון, לכן קרא את תוויות המוצר בקפידה.

ריכוז ושיקולים נוספים

יישום נכון של קוטל עשבים על משטח הגדם החתוך יכול למנוע או למזער הנבטה מחדש
יישום נכון של קוטל עשבים על משטח הגדם החתוך יכול למנוע או למזער הנבטה מחדש.

הכימיקל שתמרחו על משטח החתך חייב להיות בעל ריכוז מתאים. תמיסה חלשה מדי לא תהרוג את הרקמה בכל מערכת השורשים, בעוד שתכשיר חזק מדי עלול להרוג רקמה מהר מדי ואז לא לאפשר טרנסלוקציה של הכימיקל בכל מערכת השורשים. תוכנית ניהול מזיקים משולבת של אוניברסיטת קליפורניה מציעה ריכוז טריקלופיר או גליפוסט של 8 עד 10 אחוזים. אם משטח החתך של הגדם לא טופל מיד והחל להתייבש, ערבבו את קוטל העשבים עם שמן בזאלי או קליפה, או השתמשו בקוטל עשבים על בסיס שמן כדי להבטיח שהכימיקל חודר למשטח החתך היבש. גליפוסאט לא יתערבב עם שמנים בסיסיים, ולכן אינו מתאים למריחה מושהית.

תזמון

תזמון נכון של כריתת עץ או שיח והטיפול הכימי שלאחר מכן משפיעים רבות על יעילות הטיפול. להשגת השליטה היעילה ביותר, יש לכרות ולטפל בצמחייה כשהיא אינה נתונה ללחץ בצורת, והיא מגדלת באופן פעיל ומעבירה חומרים מזינים מהחופה ומטה למערכת השורשים, כמו בקיץ או בתחילת הסתיו. יש למרוח קוטל עשבים בהקדם האפשרי לאחר חיתוך הגדם. אם המשטח מתחיל להתייבש, ניתן לחתוך מחדש את הגדם כדי לגשת למשטח רענן.

יישום

חתוך או חתוך מחדש את הגדם קרוב לפני האדמה, הפוך את משטח החתך לשטוח ככל האפשר, והבריש כל נסורת או פסולת אחרת ממשטח הגדם החתוך כדי למנוע הפרעה כלשהי לספיגה. השתמש במברשת קצף או מוליך דומה או בבקבוק לחיצה מפלסטיק כדי ליישם את הכימיקל. אם הגדם בקוטר של 8 סנטימטרים או פחות, טפלו במשטח כולו. אם הוא גדול יותר, אתה רק צריך לצפות לחלוטין את הסנטימטרים החיצוניים של משטח הגדם כדי לכסות את שכבת הקמביום, הטבעת שליד הקליפה. שים לב לכך שהצמחייה העצית הלא רצויה בה אתה מטפל עשויה לחלוק מערכת שורשים עם צמחייה סמוכה מאותו המין, כך שטיפול בגדם של צמח אחד עלול לפצוע או להרוג את הצמח הרצוי. אם צמח לא רצוי חולק מערכת שורשים עם צמחייה רצויה, טיפול כימי אינו אופציה ריאלית.