איך לפצל, לדלל ולטפל בפרח פרג

חפרו את גוש שורש הפרג בעזרת חפירה
חפרו את גוש שורש הפרג בעזרת חפירה, החל ממש מחוץ לקו הטפטוף של הצמח.

המשורר ג'ון קיטס תיאר את השמחה כשידו אי פעם על שפתיו, אומר שלום. פרגים מזרחיים (Papaver orientale) מוכיחים את דבריו: הם מספקים רגע של יופי מוחלט ואז נעלמים. הגבעולים האפורים-ירוקים מתנשאים ל-4 מטרים לפני שהם יוצרים את פרחי המשי המופלאים בגוונים יוצאי דופן, החל מכסף ועד ורד ועד ארגמן מבריק. הפרג המזרחי פורח לתקופה קצרה במהלך מאי ויוני ולאחר מכן גווע בחזרה, מותיר רק צמחייה ושורשים. צמח מבוסס דורש טיפול מועט עד שהגוש הופך צפוף או מסיבי; כדי לדלל את הגוש, חלקו את השורשים בסתיו.

1

גדל פרגים מזרחיים באדמה עמוקה ומורכבת בשטח פתוח עם שמש מלאה. בדוק את הצמיחה של צמחים שכנים מעת לעת וגזום אותם בחזרה עם קוצץ אם הם מתחילים להצטופף או להצל על הפרגים.

2

יש למרוח שכבת קומפוסט אורגני באורך 7.60 ס"מ על שטח השורשים של הצמחים בתחילת החורף
יש למרוח שכבת קומפוסט אורגני באורך 7.60 ס"מ על שטח השורשים של הצמחים בתחילת החורף.

להשקות פרגים מזרחיים באביב ובתחילת הקיץ אם מזג האוויר יבש. ספק 2.50 ס"מ של מים מדי שבוע ללא גשמים משמעותיים. הפסק להשקות לאחר שהצמחים מסיימים לפרוח והעלים נבול.

3

מחלקים את גוש הפרג בספטמבר לאחר שהחלו גשמי הסתיו. חפרו את גוש שורש הפרג בעזרת חפירה, החל ממש מחוץ לקו הטפטוף של הצמח. המשך לחפור עד שתוכל להעלות את שורשי הפרג. לפרג מזרחי יש מסה של שורשי טפח לבנים בצורת גזר דק. הסר את כל המסה. פורסים לאורך שורש עם סכין חדה כדי לחלק חלק. בצע את החתכים כך שלכל חלק שאתה מתכוון להשתיל יש קצת שורש וחלק מהגבעול, כולל לפחות עין אחת. פורסים כמה קטעים שצריך כדי להפחית את מסת השורש. השתלו אותם לאדמת חרסית באזור שטוף שמש, והציבו אותם עמוק באדמה כמו במיקום הקודם. חלוקת הגושים בצורה זו היא הדרך היחידה לדלל פרגים רב-שנתיים מבוססים.

4

יש למרוח שכבת קומפוסט אורגני באורך 7.60 ס"מ על שטח השורשים של הצמחים בתחילת החורף. הרחיקו את החיפוי לפחות 5 סנטימטרים מכל עלווה צמחית שנותרה.