מהן הקרקעות הטובות ביותר לברומליאדות?

כל הברומלידות הנטועות זקוקות לאדמה מתנקזת היטב
למרות שברומליאדות מגיעות בכל הצורות והגדלים, כל הברומלידות הנטועות זקוקות לאדמה מתנקזת היטב.

ברומליה הם בני משפחת ה-Bromeliaceae. רובם גדלים באזורי קשיחות צמחים 10 ו-11 של משרד החקלאות האמריקאי, כמו גם באזורים סובטרופיים אחרים, על פי הרחבה של אוניברסיטת ארקנסו, אם כי כמה מינים יכולים לשרוד בטמפרטורות קרירות יותר בהינתן הטיפול הראוי בברומליאד.

ברולידות גדלות לעתים קרובות במיכלים, כך שניתן להעביר אותן פנימה במהלך החורף באזורים קרים יותר. למרות שברומליאדות מגיעות בכל הצורות והגדלים, כל הברומלידות הנטועות זקוקות לאדמה מתנקזת היטב.

מהן ברומליאדות?

על פי אוניברסיטת פלורידה ישנם 28 סוגים בעלי שם של ברומליאדות. לכל מין יש תרבות ודרישות גידול ספציפיות משלו. חלק מהברומלידות הן אפיפיטים; הם אינם גדלים באדמה אלא לוקחים את הצרכים התזונתיים שלהם מהסביבה. טיפול טוב בברומליאד מסתכם לעתים קרובות בבחירת האדמה הנכונה או תערובת עציצים אחרת.

אזוב ספרדי (Tillandsia usneoides), עמיד לאזור 8b, הוא דוגמה לברומליאדה אפיפטית. ברומליאדות אחרות הן יבשתיות ומשתמשות במצע גידול לצרכי הלחות והתזונה שלהן; צמח האננס (Ananas comosus), עמיד באזורים 10 ו-11, הוא דוגמה לברומליאדה יבשתית.

האדמה הטובה ביותר עבור גורי ברומליה

צמחי ברומליאד יבשתיים רגישים לריקבון שורשים אם שורשיהם נשארים רטובים לפרקי זמן ממושכים, כך שהקרקעות הטובות ביותר לצמחים אלו הן אלו שמתנקזות במהירות ומאפשרות לאוויר להגיע לשורשים, על פי חברת Bromeliad houston.

כמה מיני ברומליה זקוקים לאדמה ששומרת על לחות לפני ההתייבשות. מלבד צרכי האדמה הספציפיים של ברומליה מסוים, ייתכן שיהיה צורך להתאים תערובות עציצים של ברומליאד כדי לעמוד בדרישות לאדמה הטובה ביותר עבור גורי ברומליאד; אדמה בעציצי חרס תתייבש מהר יותר מאשר אדמה במיכלי פלסטיק וצמחים הגדלים באזורים של לחות נמוכה עשויים להזדקק לאדמה ששומרת על לחות.

כמה מיני ברומליה זקוקים לאדמה ששומרת על לחות לפני ההתייבשות
כמה מיני ברומליה זקוקים לאדמה ששומרת על לחות לפני ההתייבשות.

אחרת, השורשים של רוב הברומלידים אוהבים לשמור על לחות אך לא רטובים, על פי מועצת החברות בפלורידה. טיפול טוב בברומליאד כרוך בהכרת הצרכים של זן הברומליאד הייחודי שלך.

לשתול בקרקעות מנוקזות היטב

תערובת עציץ בסיסית של ברומליה היא חלק אחד שבבי קליפה קטנים וחלק אחד בינוני על בסיס כבול ללא אדמה. תערובת עציץ כללית נוספת של ברומליה היא חלק אחד של אזוב כבול, חלק אחד פרליט וחלק אחד קליפת עץ מפורקת. תערובות אלו מנקזות מים במהירות ומתאימות לברומליאדות יבשתיות בסוגים אאכיאה, בילברגיה ונאורגליה.

תערובות אלו פועלות היטב גם עבור ברומלידות שצריכות שהאדמה תתייבש בין השקיה. אדמה אפילו קלה יותר ומנקזת היטב עשויה עם חלקים שווים ורמיקוליט, פרלייט ואזוב כבול.

אדמה עם יותר לחות

ברולידות כמו Cryptanthus ו-Dyckia זקוקות לאדמה שמתנקזת היטב, אך גם מחזיקה מעט לחות בין השקיה. תערובת הקרקע לצמחים מסוג זה היא ארבעה חלקים אזוב כבול, חלק אחד פרליט, חלק אחד ורמיקוליט, חלק אחד חול חד וחלק אחד זבל פרות קומפוסט.

אדמה זו תתנקז במהירות, תמנע שורשים רטובים, אך גם תישאר לחה. לא כל הברומליאדות יסבלו אדמה לחה, אז ודאו שאדמה זו עונה על הצרכים של זן הברומליאד הספציפי שלכם. על פי משתלת פורטלנד, אתה יכול גם ערפל את הצמחים פעם בשבוע בערך כדי לספק את הלחות הדרושה.

גידול ברומלידות בחוץ

ניתן לשתול ברומליאדות יבשתיות בחוץ באזורים שאינם חווים טמפרטורות קפואות. כמה מינים יכולים אפילו לסבול את הטמפרטורות של אזור קשיחות צמח USDA 9. האדמה הטובה ביותר עבור גורי ברומליה בחוץ עשויה להזדקק לתיקון כדי לשפר את המרקם ואת יכולת הניקוז שלה. עיבוד של 8 סנטימטר של קומפוסט באדמת גינה מבהיר את האדמה ועוזר לה להתנקז.