גודל של אסטילבה

בתחילת העונה אסטילבה "אירופה" (Astilbe x arendsii "אירופה") פורחת לילך-ורד על גבי גבעולים בגובה 71 ס"מ
בתחילת העונה אסטילבה "אירופה" (Astilbe x arendsii "אירופה") פורחת לילך-ורד על גבי גבעולים בגובה 71 ס"מ.

Astilbes (Astilbe spp.), הנקראים לפעמים ספיראיות מזויפות, הם צמחים רב שנתיים חובבי צל עם עלווה נוצה ותנומות בצבע פסטל של פרחים זעירים. הגודל משתנה מאוד, נע בין 15 סנטימטר לגובה 4 מטרים, תלוי בזן. לצמחים נשירים אלו צורה פירמידלית, והצבעים כוללים לבן, ורוד, לבנדר, ורוד-ורוד וגוונים של סגול-בורדו. האסטילבס הם ילידי יפן, סין וקוריאה.

תרבות

אסטילבס גדלים באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 4 עד 9. לחות רגילה חיונית מכיוון שהם אינם סובלים בצורת. בעת שתילת אסטילב, תקן את האדמה עם הרבה חומר אורגני כדי להגביר את יכולת החזקת הלחות שלה. מאלץ עם קומפוסט כדי לשמור על רמות הלחות אחידות ולמנוע תחרות עשבים. תקופות הפריחה משתנות, כך שהאסטילבה יכולה לספק הצגה מתמשכת של צבעי אביב וקיץ כאשר אתה שותל זנים שונים. צמחים בודדים פורחים במשך כשישה שבועות.

גובה

ל"צמר גפן מתוק" (Astilbe x japonica "צמר גפן מתוק") יש פרחים ורודים על גבעולים של 41 ס"מ באמצע העונה
ל"צמר גפן מתוק" (Astilbe x japonica "צמר גפן מתוק") יש פרחים ורודים על גבעולים של 41 ס"מ באמצע העונה.

כמה מהאסטילבים הגבוהים ביותר הם ממין האסטילבה הסיני (Astilbe chinensis var. taquetii). ה"רמח סגול" (Astilbe chinensis var. taquetii "ארמון סגול") מגיע לגובה 4 מטרים ופורח בסוף העונה, מאוגוסט עד ספטמבר, בפרחים ורדרדים-סגולים. "נרות סגולים" (Astilbe chinensis var. taquetii "נרות סגולים") גדלים לגובה של 107 סנטימטרים עם פרחים אדמדמים-סגולים בסוף העונה. מגדלי אמצע העונה הגבוהים כוללים את " זמורת יען " (Astilbe thunbergii "פלום יען"), עם פריחה ורודה סלמון על גבעולים בגובה 102 ס"מ, ואת "פרופ. ואן דר ויילן" (Astilbe thunbergii "פרופ. ואן דר ויילן"), עם פריחה לבנה על גבעולים באורך 102 ס"מ. פריחה של אפריל עד מאי, "Sentinel Red"

בינוני

בתחילת העונה אסטילבה "אירופה" (Astilbe x arendsii "אירופה") פורחת לילך-ורד על גבי גבעולים בגובה 71 ס"מ. "Fanal" (Astilbe x arendsii "Fanal"), זן אהוב על צבעו השופע והבורדו העמוק, מגיע לגובה של 2 מטרים ופורח בחודשים מאי ויוני. זה הוצג על ידי ג'ורג' ארנדס, שעבורו נקראים הכלאיים של ארנדסי. "דויטשלנד" (Astilbe x japonica "דויטשלנד") הוא זן הפורח מוקדם עם פרחים לבנים על גבעולים באורך 71 ס"מ. באמצע העונה, "Elizabeth" (Astilbe x japonica "Elizabeth") מייצרת פריחת ורדים-לבנדר על גבעולים באורך 71 ס"מ, ובסוף העונה, פרחי "ורוניקה קלוזה" (Astilbe chinensis "Veronica Klose") בצבע סגול-ורד על 2. גבעולים של מטר.

קצר

האסטילבות הנמוכים מהווים כיסויי קרקע נשירים טובים לאזורים לחים ומוצלים, ומשטפים את האזור בצבע. "Sprite" (Astilbe simplicifolia "Sprite") הוא פריחה באמצע העונה עם פרחים ורודים בהירים על גבעולים בגובה מטר אחד. ל"צמר גפן מתוק " (Astilbe x japonica "צמר גפן מתוק") יש פרחים ורודים על גבעולים של 41 ס"מ באמצע העונה. "פומילה" (Astilbe chinensis "Pumila"), פורחת העונה המאוחרת, בעלת פריחה ורודה לבנדר וגובהה מגיעה ל-1 מטר. "Perkeo" (Astilbe crispa "Perkeo") מגיע לגובה 25 סנטימטרים ומייצר פרחים ורודים-ורודים בסוף העונה.