רעיונות פשוטים לטיפול בחצר גדולה

בחינת אפשרויות תחזוקה מועטות והגדרת החצר שלך במונחים של פעילויות יעזרו לך לבלות יותר זמן בהנאה מהחצר שלך
הסתכלות ארוכת טווח, בחינת אפשרויות תחזוקה מועטות והגדרת החצר שלך במונחים של פעילויות יעזרו לך לבלות יותר זמן בהנאה מהחצר שלך מאשר בטיפול בה.

חצר גדולה יכולה להפוך במהירות מנכס מושך ברכישה לנטל תחזוקה עצום. נקיטת גישה שיטתית לניהול הנכס הגדול שלך יכולה לעשות את ההבדל בין עבודה עבור החצר שלך או שהיא תעבוד עבורך. הסתכלות ארוכת טווח, בחינת אפשרויות תחזוקה מועטות והגדרת החצר שלך במונחים של פעילויות יעזרו לך לבלות יותר זמן בהנאה מהחצר שלך מאשר בטיפול בה.

ליצור תוכנית

צייר מפה פשוטה עם מידות משוערות עבור החצרים מלפנים, בצד ובאחור. אתה יכול לחדד את המפה על ידי ציון כיצד אתה מתכנן להשתמש באזורים ספציפיים בחצר: בישול בחוץ ואירוח, גינון ירק, הרפיה פרטית ומשחק פעיל. התוכנית שלך עשויה לעבור כמה תיקונים: האזור שתכננת עבור הנדנדה הופך לבוץ בכל גשם חזק, למשל. לאחר מספר שנים, איבוד עץ התפוח הישן יוצר כתם שמש חדש. תוכנית ארוכת טווח עם הערכות גסות של מרחב העבודה שלך יכולה לעזור לך לארגן מחדש את אזורי הפעילות ואפילו לנצל מציאות עונתית על חומרי גינון כי אתה יודע מה אתה צריך. תוכנית של חצר שלמה גם מאפשרת לך להתרכז בפתרון בעיות באזור אחד במקום להיות המום מכל העבודה.

ערכו לוח זמנים

בדיוק כמו ניקיון הבית, העבודה בחצר נהנית מהמבנה של לוח זמנים לטווח ארוך. מזג אוויר, תוכניות משפחתיות ונסיעות ישבשו את התחזוקה, אבל תוכנית שבועית וחודשית מאפשרת לך לחזור למסלול במהירות. חיתוך הדשא והשקיית פרחים הם פריטי לוח זמנים ברורים, אבל לוח שנה המפרט את מטלות השנה מאפשר לך להתחיל ולסיים פרויקטים ביעילות. בהתאם לאזור קשיחות הצמחים באירופה של משרד החקלאות שלך, שמירה של פברואר לחצרות הצדדיות עשויה לבצע גיזום גדר חיה ושיחים ממש לפני סיום התרדמה ותחילת צמיחת האביב החדשה. ייעוד חודש מרץ לחצר האחורית יבצע את הגיזום וגינת הירק שלך תחפור. היומן שלך מבטיח שעבודות עונתיות יתחילו וגם יסתיימו בעת הצורך.

חקור את אפשרויות ה-hardscaping

ככל שתבזבז פחות זמן במרדף אחר ציוד תחזוקה
ככל שתבזבז פחות זמן במרדף אחר ציוד תחזוקה, כך תוכל להירגע ולהנות מהחצר שלך מהר יותר.

על פי נתוני הסוכנות להגנת הסביבה של ארה"ב, הדשא הפרברי הממוצע סופג 10,000 ליטרים של מים במהלך עונת הגידול, בנוסף לגשם הזמין. צמצום גודל הדשא שלך יכול לחסוך כמויות משמעותיות של תחזוקה כסף וזמן. ריצוף מרווחים, חצץ ואבן רופפת וחומרי ריצוף חדירים מציעים אפשרויות גינון קשה. אזורים עם נוף קשה אינם צריכים להיות קשים או חשופים אם אתה מוסיף גינת סלעים, דשאים או צמחים חריפים אחרים. מקיפים עץ נוי או צל עם כיסוי קרקע נרחב או משטח מכוסה מאלץ מאפשר לשורשי העצים להישאר בריאים תוך הפחתת תחזוקה של הדשא. טרסות מוקפות חומות או ערוגות קצוות יכולות גם למנוע שחיקה וגם להפוך נטיעות ליעילות יותר מבחינה ויזואלית מאשר נטיעות אקראיות על מרחבים גדולים של דשא.

לגדל צמחים מקומיים

לצמחים מקומיים יש בדרך כלל פחות צורכי מים, דשן או בקרת מחלות מאשר ללא-ילידים. מגוון רחב של צמחים מקומיים מצליחים כמעט בכל אזור אקלים ומצב גידול שהחצר שלך עשויה להחזיק. ככל שהדאגות הסביבתיות מתגברות, מרכזי טבע מקומיים, משרדי הרחבה מחוזיים ומשאבים אזוריים רבים אחרים מציעים הדרכה על מציאת עצים מקומיים, שיחים וצמחי גן קטנים יותר ושימוש בהם. צפו במכירת צמחים מקומיים בארגון סביבתי, במיוחד באביב. שתילת ילידים מפחיתה את עלויות התחזוקה והזמן.

בצע בחירות ציוד חוסכות עבודה

בחירת ציוד פשוטה יכולה להפחית את משך הזמן שאתה מקדיש להתכונן לעבודה. צינורות מים וצינורות בחזית הבית ובחלקו האחורי חוסכים בזבוז זמן גרירת צינור. הקמת סככה קרובה למיטות גינון מרכזיות יכולה לחסוך כלי הובלה למרתף או למוסך רחוקים יותר. אפילו ספסל מתקפל יכול לתת לך יותר זמן לנכש עשבים עם פחות כאבי ברכיים או גב. ככל שתבזבז פחות זמן במרדף אחר ציוד תחזוקה, כך תוכל להירגע ולהנות מהחצר שלך מוקדם יותר.