כיצד להפריד סחלבים Phalaenopsis?

סחלבי Phalaenopsis זכו לשם הנפוץ סחלב עש על המראה הזוהר והשעווה של הפרחים שלהם
סחלבי Phalaenopsis זכו לשם הנפוץ סחלב עש על המראה הזוהר והשעווה של הפרחים שלהם, המופיעים באופן ספורדי כל השנה.

סחלבי Phalaenopsis זכו לשם הנפוץ סחלב עש על המראה הזוהר והשעווה של הפרחים שלהם, המופיעים באופן ספורדי כל השנה. הם גדלים בצורה הטובה ביותר כצמחי בית בשל שבריריותם, אך שורדים באזור מוגן בחוץ מעל אזור קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 10. סחלבי עש מייצרים לפעמים שלוחים קטנים הנקראים keikis, אותם ניתן להפריד מצמח האם ולהעתיק אותם מחדש כדי לגדל צמח חדש.. הפרדת השלולים דורשת הכנה, כי הכלים חייבים להיות נקיים ותברואתיים כדי למנוע זיהומים פטרייתיים ומחלות. עם זאת, קל לטפל בהם והם ישרשו במהירות בתנאי לחות.

1

הפרידו שלוחים של סחלב עש בכל עת של השנה, כל עוד השלוחה מפותחת היטב. המתן עד שיהיו לו כמה שורשים עבים באורך 1 עד 5.10 ס"מ בבסיס ועלים שעווה שאיבדו את הברק הבוסרי שלהם.

2

הכן מיכל לפני הפרדת נצר סחלב העש. ממלאים סיר פלסטיק בגודל 4 עד 15,20 ס"מ עד מחציתו בקומפוסט סחלבים רופף, לח קלות. נער את הסיר בעדינות כדי ליישב את הקומפוסט, אך אל תמצק אותו, כי הניקוז שלו ייפגע.

3

חיטוי סכין או אזמל באמצעות אלכוהול. משרים את הלהב באלכוהול למשך כחמש דקות. שטפו אותו ביסודיות ואז נגבו אותו יבש. הנח אותו על משטח סניטרי כגון מגבת נייר טריה כאשר אינך משתמש בו.

4

הפרידו שלוחים של סחלב עש בכל עת של השנה
הפרידו שלוחים של סחלב עש בכל עת של השנה, כל עוד השלוחה מפותחת היטב.

דחפו הצידה את העלים או הגבעולים כדי לחשוף את הנקודה שבה השליח מחובר לגזע. חותכים את הנצר בנקודה שבה הוא מתחבר לגבעול. בצע חיתוך ישר ללא זווית.

5

החזיקו את השליח בעציץ המוכן כך שקצות השורשים ינוחו על פני הקומפוסט של הסחלב. מפזרים קומפוסט מסביב לשורשים במרווחים קטנים עד שהם מכוסים לחלוטין.

6

ערפל את הקומפוסט בנדיבות כדי ליישב אותו. הוסף עוד אם הוא מתיישב מספיק כדי לחשוף את השורשים העליונים. נער בעדינות את הסיר כדי ליישב עוד יותר את הקומפוסט, אך אל תמצק אותו.

7

הנח את נצר סחלב העש בעציץ במיקום בהיר ולח שבו הטמפרטורות נשארות מעל 18 מעלות צלזיוס כגון ליד חדר אמבטיה או חלון מטבח. הגן עליו מפני חשיפה ישירה לשמש וטיוטות קרות.

8

עצרו השקיה בחודש הראשון כדי למנוע ריקבון. ערפל את נצר סחלב העש פעמיים ביום עד שהוא מכניס צמיחה אווירית חדשה, ואז התחל במשטר השקיה רגיל. השקה עמוק, אך תן למדיום להתייבש בין השקיה.