איך להיפטר מ- Yarrow?

משוך את הצמחים למעלה ביד אם הם קטנים ותוכל להסיר את רוב או את כל מערכת השורשים
משוך את הצמחים למעלה ביד אם הם קטנים ותוכל להסיר את רוב או את כל מערכת השורשים.

Yarrow (Achillea millefolium), שנחשב לעתים קרובות לעשב לא רצוי, מוכר בזכות העלווה דמוית השרך וצבירי פרחים לבנים קטנים בעלי גג שטוח. ל-Yarrow מערכת שורשים נרחבת ומתפשטת הן בזרע והן באופן וגטטיבי באמצעות קני שורש, גבעולים תת קרקעיים אופקיים. משיכת יד או חפירה של צמח רב שנתי זה היא אפשרות בקרה בת קיימא בגינות או ערוגות מעובדות אם אתה יכול להסיר את רוב או את כל מערכת השורשים של הצמח. אחרת, יש צורך בדרך כלל ביישום נכון של קוטל עשבים כדי להשיג שליטה.

1

השקו את צמחי ה-Yarrow לאט ועמוק יום או יומיים לפני שאתם מתכננים להיפטר ממנו. הרטבת האדמה מקלה על משיכה או חפירה וקוטלי עשבים יעילים יותר כאשר עשבים שוטים אינם תחת לחץ בצורת.

2

השקו את צמחי ה-Yarrow לאט ועמוק יום או יומיים לפני שאתם מתכננים להיפטר ממנו
השקו את צמחי ה-Yarrow לאט ועמוק יום או יומיים לפני שאתם מתכננים להיפטר ממנו.

משוך את הצמחים למעלה ביד אם הם קטנים ותוכל להסיר את רוב או את כל מערכת השורשים. עבור דגימות גדולות יותר, השתמש במזלג חפירה או חפירה כדי לעקור את הצמח. הסר את כל מערכת השורשים והימנע משבירתה, מכיוון שצמחים חדשים יכולים לצמוח אפילו מחלקים קטנים של קנה שורש. משוך את ה-Yarrow כשהיא קטנה ולפני שהיא עוברת לזרע.

3

יש לרסס את ה-Yarrow עם קוטל עשבים סלקטיבי המסומן לשליטה ב-Yarrow כגון Triclopyr או קוטל עשבים לא סלקטיבי כגון glyphosate כאשר ה-Yarrow גדל באופן פעיל והטמפרטורות מתונות. קוטל עשבים לא סלקטיבי יפגע או יהרוג את כל הצמחים שהוא בא איתם במגע, אז רק רססו אותו ישירות על ה-Yarrow או על עשבים לא רצויים אחרים. קוטלי עשבים סלקטיביים רבים להדברת עשבים רחבי עלים לא ישפיעו על צמחיית עשב, מה שיהפוך אותם למתאימים יותר לשימוש במדשאות.

4

עקוב אחר אזור הטיפול בקביעות ומשוך כל גידול יתלה חדש, חפור אותו החוצה או הסר אותו עם קוטל עשבים. ככל הנראה יהיה צורך במספר טיפולים כדי להשיג שליטה.