איך להיפטר מהדשא הגדל על קרקעית הבריכה?

דשא ועשבים לא רצויים אחרים מוצאים לפעמים את דרכם לבריכות ומתחילים לגדול בערוגת הבריכה
למרבה הצער, דשא ועשבים לא רצויים אחרים מוצאים לפעמים את דרכם לבריכות ומתחילים לגדול בערוגת הבריכה.

בריכות הן דרך מצוינת להוסיף יופי לגינה שלך, המאפשרות לך לגדל מגוון של צמחי מים ואולי גם כמה דגים. למרבה הצער, דשא ועשבים לא רצויים אחרים מוצאים לפעמים את דרכם לבריכות ומתחילים לגדול בערוגת הבריכה. במקרים מסוימים אתה יכול להסיר את הדשא הלא רצוי הזה פשוט על ידי משיכתו החוצה עם הידיים, אבל חלק מהדשאים עשויים לדרוש יותר עבודה כדי לחסל. למרבה המזל, יש לך מספר אפשרויות בעת ניסיון להיפטר מדשא בריכה.

1

משוך כמה שיותר מהדשא ביד, עם כפפות כדי להגן על הידיים שלך וכדי לקבל אחיזה טובה יותר על הדשא הרטוב. אם אתה מתקשה למשוך את הדשא ביד, השתמש במגרפה מתכת או במגרפה של בריכה.

2

התקן מסך תחתון של הבריכה או חומר תוחם כבד דומה מעל מצע הבריכה שלך כדי ללחוץ על הדשא ולחסום אותו מלקבל אור שמש. הסר כל צמחי מים אחרים מהבריכה לפני התקנת המסך התחתון, החזר אותם למים על גבי המסך לאחר ההתקנה.

3

יש לך מספר אפשרויות בעת ניסיון להיפטר מדשא בריכה
למרבה המזל, יש לך מספר אפשרויות בעת ניסיון להיפטר מדשא בריכה.

הכנס לבריכה שלך דגים אוכלי דשא או חיות מים אחרות אוכלות דשא. זכור כי מינים מסוימים כגון קרפיון הדשא עשויים לדרוש אישורים מיוחדים לרכישה ועשויים להיות מוגבלים לזנים סטריליים של המין.

4

הוסף קוטל עשבים מים בטוח לדגים בהתאם להנחיות האריזה של קוטל העשבים אם ניסיונות הסרת דשא קודמים נכשלו. בחר קוטל עשבים עם מרכיבים סלקטיביים כגון 24-D או diquat המכוון לעשבים רחבי עלים כדי להימנע מפגיעה בצמחים אחרים בבריכה, או הסר את הצמחים הללו לפני יישום קוטל העשבים.

5

בדוק את הבריכה שלך מעת לעת עבור סימנים של גידול דשא חדש. הסרת דשא חדש ברגע שהוא מתגלה מונעת ממנו לזרע ולהתפשט בבריכה שלך.