איך להיפטר מגדם שיח?

הסרה נכונה של גדם של שיח ישן מאפשרת צמיחה בריאה של צמחי נוף חדשים באזור
הסרה נכונה של גדם של שיח ישן מאפשרת צמיחה בריאה של צמחי נוף חדשים באזור.

הסרה נכונה של גדם של שיח ישן מאפשרת צמיחה בריאה של צמחי נוף חדשים באזור. הסרה פיזית של גדם של שיח היא תהליך שגוזל זמן רב ועתיר עבודה. שימוש באמצעים ביולוגיים לפירוק הגדם דורש פחות מאמץ אך יכול לקחת מספר שנים להשלמתו בהתאם לקשיות העץ וגודל הגדם.

1

חפרו את האזור סביב היקף הגדם באמצעות האת. הסר את האדמה במעגל המשתרע מהגדם התואם בערך את התפשטות העלווה של הגדם לפני כריתתו. הסר את האדמה על פני כל שטח החפירה בשכבות בעומק של כמטר כדי למנוע חפירה מיותרת.

2

את הלכלוך על יריעת הפלסטיק.

3

השתמש באת כדי לחקור את האדמה שמתחת לגדם השיח כדי למצוא שורש ברז
השתמש באת כדי לחקור את האדמה שמתחת לגדם השיח כדי למצוא שורש ברז.

המשך לחפור סביב הגדם עד שתחתית הגדם חשופה לחלוטין. מנתקים את כל השורשים במקום שבו הם בולטים מהגדם. חותכים את הקצה השני של השורשים היכן שהם נעלמים באדמה או היכן שהם מתחדדים לקוטר של פחות מסנטימטר. השלך את השורשים הכרותים בשקית האשפה.

4

השתמש באת כדי לחקור את האדמה שמתחת לגדם השיח כדי למצוא שורש ברז. אם אתה מוצא שורש, הכנס את האת מתחת לגדם לצד אחד של השורש. דחוף כלפי מעלה את קצה האת עד שהגדם מתכופף וחושף את השורש. חותכים את השורש באמצעות המכוש.

5

הרם את הגדם מהחור והשליך אותו. השתמש באת שלך כדי לשחרר את האדמה על פני החור.

6

מערבבים את הלכלוך המילוי עם הלכלוך שהוצאתם מהחור ומלאו את החור. פזרו את הלכלוך המעורב באופן שווה על האזור שחפרתם עד שהוא ישר עם האדמה שסביבו. מרחו את הלכלוך המילוי בשכבות בעומק של מטר אחד והשקו כל שכבה קלות בעזרת צינור מים כדי לעזור ללכלוך להתיישב. כסו את השטח החפור בשכבת מאלץ לאחר שסיימתם להחליף את הלכלוך כדי למנוע שחיקה ולהחזיק לחות לגינון עתידי.