איך לשפוט מחדש יסמין הפורח בלילה?

למרות שאתה צריך לשפץ רק יסמין פורח לילה בערך כל שנתיים כאשר הוא נקשר לשורשים
למרות שאתה צריך לשפץ רק יסמין פורח לילה בערך כל שנתיים כאשר הוא נקשר לשורשים, אתה יכול לשתוק אותו בכל עת באותה שיטה.

יסמין פורח לילה (Cestrum nocturnum), המכונה גם ג'סמין לילה, אינו מספק צבע כמו כמה צמחים רב שנתיים רחבים, אבל על מה שחסר להם באפיל ויזואלי, הם מפצים על ניחוח מתנשא ויוצא דופן המחלחל לסביבתו. היסמינים הפורחים בלילה הם עמידים באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 8 עד 11 והם מסתדרים בצורה הטובה ביותר באדמה חולית מתנקזת היטב, אך לחה. הם מגיעים לגובה בוגר 12 מטר עם פריסה של 4 מטר - מאפיינים שיש לקחת בחשבון בעת עציץ מחדש. למרות שאתה צריך לשתוק רק יסמין פורח לילה בערך כל שנתיים כאשר הוא נקשר לשורשים, אתה יכול לשתוק אותו בכל עת באותה שיטה.

1

מערבבים יחד חלקים שווים לחרה חולית, אזוב כבול ספגנום וחול גננות מעוקר. הניחו את מצע העציצים בצד.

2

משקים את היסמין עד שהמים מתנקזים מהסיר, בעזרת השקיה. הכנס דיבל או שיפוד עץ בין קירות הסיר לאדמה כדי לעזור לשחרר אותו.

3

הנח את ידך על גבי האדמה עם האצבעות מושחלות דרך היסמין. הופכים את הסיר ומניחים ליסמין להחליק ממנו. אם היסמין לא מחליק בקלות מהסיר, הקש קלות בצד הסיר על משטח יציב ונסה שוב. מניחים את הסיר על משטח עבודה לאחר הוצאתו.

4

חותכים דרך כל השורשים הגדלים במעגל עם גזזמים ידניים.

5

יוצקים 2.50 ס"מ ממצע הגידול לסיר ומשקים אותו עד שהוא מתנקז
יוצקים 2.50 ס"מ ממצע הגידול לסיר ומשקים אותו עד שהוא מתנקז.

הסר רבע עד שליש מחלק התחתון של מערכת השורשים, באמצעות גזזמי הידיים. צור שלוש פרוסות או אנכיות במעלה דפנות האדמה הארוזה ומסת השורש עם סכין שימוש.

6

קצץ כל שורשים שחורים, חומים או רפויים לרקמה בריאה בעזרת הגוזמים. להתיר את מערכת השורשים עם וו שורשים או ביד, כולל החלק העליון העובר לאורך הקצה העליון.

7

מניחים מסך רשת בתחתית הסיר החדש. יוצקים 2.50 ס"מ ממצע הגידול לסיר ומשקים אותו עד שהוא מתנקז. הדביקו בעדינות את המדיום הלח כלפי מטה.

8

מניחים את היסמין בסיר. בדוק אם החלק העליון של מסת השורש מתקבע כ-2.50 ס"מ מתחת לשפת העציץ. מוסיפים או מסירים מדיום מתחת ליסמין לפי הצורך, כך שחלק העליון של מסת השורשים יגיע לכ-2.50 ס"מ משפת הסיר.

9

ממלאים את החלל מסביב ליסמין בחומר העציץ עד שהוא מגיע לראש הסיר. השקו את המדיום עד שהמים מתנקזים מהסיר, ומאפשרים למדיום להתייצב באופן טבעי מבלי לחבוט בו.