האם הרגלי אכילה יכולים להשפיע על הסביבה?

שינוי הרגלי האכילה שלך עשוי להתגלות כאחת הדרכים היעילות ביותר לסייע בשמירה על הסביבה
לפיכך, שינוי הרגלי האכילה שלך עשוי להתגלות כאחת הדרכים היעילות ביותר לסייע בשמירה על הסביבה.

בחירות האכילה היומיומיות שלך משפיעות מאוד על הסביבה. לפיכך, שינוי הרגלי האכילה שלך עשוי להתגלות כאחת הדרכים היעילות ביותר לסייע בשמירה על הסביבה. למרבה המזל, האפשרויות המועילות לסביבה שומרות גם על בריאותכם לעיתים קרובות יותר, תוך שהיא משאירה לכם מגוון רחב של מאכלים טעימים לבחירה.

סוג אוכל

בשר גובה מחיר סביבתי משמעותי, שכן גידול בעלי חיים דורש הרבה יותר אדמה ומשאבים מאשר גידול ירקות, מבחינת המזון שהחיות אוכלות כמו גם המים שהחיות והמזונות שלהן צורכים. חקלאות בקר הובילה להרס משמעותי של יער הגשם של האמזונס, כמו גם לערבות של ארה"ב, כפי שאומר מכון Worldwatch (ראה הפניות 2). אכילה בעיקר של מזון על בסיס ירקות ולא בשרי מפחיתה מאוד את ההשפעה שלך על הסביבה. גידול דגים יכול להיות בר קיימא למדי כאשר מדובר בדגים הנמוכים יותר בשרשרת המזון, כמו אמנון ורכיכות (ראה הפניות 3).

בקרת מנות

הפחתת בזבוז מזון גם מורידה את ההשפעה הסביבתית של הרגלי האכילה שלך. ה-EPA מכנה את כמות המזון שמתבזבזת על ידי האירופים "מדהימה", ומציינת שהאירופאים השליכו 33 מיליון טון של פסולת מזון למזבלות בשנת 2010. פסולת מזון זו היוותה 14 אחוזים מכל זרם הפסולת העירונית המוצקה באותה שנה. תכנון ארוחות אסטרטגי יעזור לך להפחית את בזבוז המזון שלך. במילים אחרות, רכשו רק את מה שתשתמשו בו לארוחות ספציפיות שתכננתם, ואכלו את השאריות שלכם לארוחת צהריים. במקום ללכת למכולת כדי לחפש רעיונות לארוחת ערב, חפש במטבח שלך וחשוב אילו ארוחות אתה יכול להכין ממה שכבר יש לך (ראה הפניות 4).

תחבורה

הפחתת בזבוז מזון גם מורידה את ההשפעה הסביבתית של הרגלי האכילה שלך
הפחתת בזבוז מזון גם מורידה את ההשפעה הסביבתית של הרגלי האכילה שלך.

הגלובליזציה אפשרה למצוא מזון מחו"ל בסופרמרקט שלך מדי יום, אבל זה כרוך בעלויות סביבתיות משמעותיות. הובלות מזון מחוות גדולות ברחבי הארץ, במקום קניית מזון מחקלאים מקומיים, פוגעת גם בסביבה. אכילה מקומית מפחיתה את טביעת הרגל הפחמנית שלך על ידי מזעור פליטות מתחבורה. המשמעות עשויה להיות ויתור על פירות אקזוטיים, או אכילתם במשורה יותר (ראה הפניות 2). אכילה עונתית - מאפשרת לתזונה שלך להשתנות בהתאם למה שגדל באזור שלך במהלך כל עונה מסוימת - היא מרכיב מרכזי באכילה מקומית.

מזהמים חקלאיים

נגר חקלאי פוגע באיכות המים ובמערכות האקולוגיות. עם זאת, אכילת מזון אורגני מפחיתה את כמות הכימיקלים שנכנסים למערכת האקולוגית ולאספקת המים מחקלאות. חקלאים שמשתמשים בטכניקות ניהול מזיקים משולבות במקום ריסוס חומרי הדברה וקוטלי עשבים שומרים על סביבה בטוחה יותר תוך הגנה על בריאותכם, כפי שאומר ה-EPA. כמו כן, חקלאים המנהלים בקפידה את תיקוני התזונה שלהם ואת השימוש במים מגנים על הסביבה מפני נגר תזונתי המזהם מערכות אקולוגיות (ראה הפניות 5). שאילת ספקים בשוק איכרים מקומי לגבי שיטות העבודה שלהם עשויה לעזור לך לקבוע אם אתה רוכש מזון ממגדלים אחראיים.

רשות

קומפוסט של שאריות מזון במקום השלכתן לפח גם עוזר לאיכות הסביבה. קומפוסט את שאריות הירקות שלך כך שהם יהפכו לחומר שימושי במקום פסולת.