איך לגזום עיני נמר rhus?

עיני נמר Rhus (Rhus typhina "Tigereye Bailtiger")
עיני נמר Rhus (Rhus typhina "Tigereye Bailtiger"), המכונה בדרך כלל עיני נמר סומאק, מפסיקות לצמוח איפשהו בסביבות 6 מטר גובה ורוחב, במקום להיטען עד 30 מטר כמו סומאק מקומי.

תהנה מהסוויפה והמבנה של סומאק בלי כל הגידול העודף המבולגן הזה. עיני נמר Rhus (Rhus typhina "Tigereye Bailtiger"), המכונה בדרך כלל עיני נמר סומאק, מפסיקות לצמוח איפשהו בסביבות 6 מטר גובה ורוחב, במקום להיטען עד 30 מטר כמו סומאק מקומי. סומאק עיני הנמר מתפרץ על הסצנה באביב עם עלווה עלים של צ'ארטרוז שהופכת לארגמן עז ותפוזים בסתיו. פרחים צהובים ואחריהם פרי אדום כהה. הזן משגשג באזורי קשיחות הצמחים של USDdepartment of Agriculture 4 עד 8. הצורה המעוגלת הקומפקטית והזקופה שלו דורשת מעט גיזום.

1

גזם עיני נמר סומאק בתחילת האביב. נקו קוצץ גינה עם סמרטוט טבול באלכוהול מפוגג לפני שמתחילים. חתוך את כל הגבעולים והענפים המתים בנקודות המוצא שלהם. קצץ כל ענפים מתים או נגועים לפחות 15 ס"מ לתוך עץ בריא. מצא והסר ענפים חוצים כדי למנוע פצעי שפשוף.

2

גזם עיני נמר סומאק בתחילת האביב
גזם עיני נמר סומאק בתחילת האביב.

מעצבים את השיח על ידי גיזום קל. קצץ בחזרה את כל הענפים הארוכים מדי ממש מעל ניצן או יורה לרוחב. הסר או גזום בחזרה גבעולים או ענפים שאינם במקום כדי להדגיש את מבנה השיח המעוגל. עודד הסתעפות חדשה באזורים דלילים על ידי חיתוך כמה סנטימטרים מקצות העלווה.

3

מלמעלה קצץ את הסומאק אם הוא גדל מדי למרחב שלו. הקטינו את גובהו של כל גזע בעד שליש, והופכים את החיתוך ממש מעל לניצן או ענף לרוחב. גם אם תגזום קצת יותר מדי, סומאק צומח בחזרה במהירות.