איך לגזום עצי ארז לענפים?

חיתוך ארז תרבותי מסייע לשמור על גובה עצים אלו בגובה ניהול ויכול לספק גם ענפים ריחניים לקישוט החגים
חיתוך ארז תרבותי מסייע לשמור על גובה עצים אלו בגובה ניהול ויכול לספק גם ענפים ריחניים לקישוט החגים.

עצי ארז נבדלים יותר על ידי העלווה השטוחה, דמוית השרך, מאשר בשמם הביולוגי. המשפחה כוללת עצים בכמה סוגים שונים, כגון ארז אדום (Juniperus virginiana) וארז לבן צפוני (Thuja occidentalis). זנים מסוימים של עצים ירוקי עד אלה גדלים עד 150 מטר או יותר בטבע ודורשים גיזום מועט. דגימות מתורבתות נשארות בדרך כלל מתחת ל-50 מטר, כמו ארז הדאודר (Cedrus deodara), נטועה כדגימת נוי ובמסכי פרטיות באזורי קשיחות של מחלקת החקלאות של ארה"ב 7 עד 11. גזירת ארז תרבותי עוזרת לשמור על גובה עצים אלו וניתן לניהול. מספקים גם ענפים ריחניים לקישוט החגים.

1

הערך את הצורך שלך בענפי ארז. אם ברצונך להשתמש בכמה ענפים קצרים במרכז או ליצור נדנדה מעץ ארז, הדרישות שלך שונות מאלה של אנשים שמתכוונים לכסות את המסדרונות בענפים. רשום כמה ענפים אתה צריך, וסמן את האורך המשוער.

2

אתה יכול לקצור הרבה ענפים אטרקטיביים בו-זמנית
אם הקטנת גובה הארז שלך נמצאת ברשימה שלך, אתה יכול לקצור הרבה ענפים אטרקטיביים בו-זמנית.

הסתובב סביב עץ הארז שלך כדי לקבוע היכן הוא זקוק לגיזום. חפשו ענפים הממוקמים בצורה מביכה או צומחים פנימה על עצי דגימה. ענפים מוצלבים הם גם מועמדים טובים לקיצוץ, מכיוון שהם יכולים ליצור פצעי שפשוף. שים לב שהצמיחה החיצונית של העץ שלך היא בצבע ירוק עז, בעוד שהצמיחה הפנימית מבפנים עמומה, או שהענפים הפנימיים עשויים להיות חשופים.

3

גזום ענפים חיצוניים עבור הענפים שלך. הימנעו מלגזום את כל הגידול הירוק בכל אזור אחד, מכיוון שענפים חתוכים חשופים מתקשים לייצר צמיחה חדשה. בצע כל חיתוך ממש מעל ניצן לרוחב הפונה כלפי מעלה או החוצה. הימנע מהשארת בדל. בחרו ענפים טריים וגמישים.

4

גזום את החלק העליון של הארז שלך במידת הצורך בלא יותר מרבע מגובה הגזע. לארז ייקח זמן להתאושש, אבל בסופו של דבר הוא יתמלא וימשיך לגדול. אם הקטנת גובה הארז שלך נמצאת ברשימה שלך, אתה יכול לקצור הרבה ענפים אטרקטיביים בו-זמנית.