כיצד להגן על גן עגבניות מפני כפור בלתי צפוי?

כיסוי כפור נשלף עשוי מצינורות PVC ומבד כפור יכול להגן על צמח עגבנייה בודד או שורת עגבניות
כיסוי כפור נשלף עשוי מצינורות PVC ומבד כפור יכול להגן על צמח עגבנייה בודד או שורת עגבניות.

למרות ההערכה הטובה ביותר לתאריך הכפור האחרון שינחה את לוח הזמנים של שתילת הגינה שלך, כפור בלתי צפוי יכול להתרחש ולהרוג את הצמחים החדשים שלך אם לא תגן עליהם. צמחי עגבנייה רכים (Solanum lycopersicum) אינם יכולים להתמודד עם טמפרטורות הקפאה, ולכן יש לכסות צמחים ולבודד שורשים על מנת לשמור על הטמפרטורה סביב הצמחים חמימה. כיסוי כפור נשלף עשוי מצינורות PVC ומבד כפור יכול להגן על צמח עגבנייה בודד או שורת עגבניות. כיסוי הכפור הוא בעצם כיפה מלבנית המבודדת צמחים.

לפני כיסוי

1

יש למרוח שכבה של 7.60 ס"מ של חיפוי על הקרקע מסביב לצמחי העגבניות, אך אין לדחוף אותה ישירות אל גבעול הצמח. מאלץ' עובד בדומה לשמיכה חמה לבידוד האדמה.

2

השקו היטב את צמחי העגבניות במהלך היום לפני הכפור הצפוי, כך שעלי העגבניות יתייבשו היטב. צמחים מושקים היטב אינם סובלים כל כך מייבוש עלים וגבעולים כתוצאה מכפור. בנוסף, מים באדמה סופגים חום מהשמש במהלך היום והחום מקרין סביב הצמחים בלילה.

3

עטפו חתיכה קטנה של בד כפור או בד דומה מסביב לגבעולי העגבנייה מהעלים הנמוכים ביותר עד לקרקע.

4

השקו היטב את צמחי העגבניות במהלך היום לפני הכפור הצפוי
השקו היטב את צמחי העגבניות במהלך היום לפני הכפור הצפוי, כך שעלי העגבניות יתייבשו היטב.

הנח תאורה חיצונית עם נורה חמה או קווצת אורות חג עם נורות גדולות וחמות מסביב לצמחי העגבניות כדי להוסיף חום מתחת לכיסוי הכפור. אתה יכול אפילו להשתמש במנורת חום מיוחדת, אבל נורת ליבון קטנה יותר כמו שאתה משתמש במנורת ביתית עובדת מספיק טוב.

בניית כיסוי כפור

1

מדוד את הגובה של צמחי העגבניות, והשתמש בצמח העגבניות הגבוה ביותר כדי לקבוע את הגובה הדרוש לכיסוי המגן. הכיסוי צריך לנוח כמטר אחד מעל לצמחי העגבניות; לכן, אם הצמח הגבוה ביותר בגובה 2 מטרים, הכיסוי צריך להיות בגובה 3 מטרים.

2

חתוך יתדות צינור PVC בקוטר 1.90 ס"מ לאורך של 30 ס"מ יותר מהגובה הכולל הדרוש לכיסוי. השתמש במסור פריצה כדי לחתוך את הצינור. אם הצמח הגבוה ביותר בגובה 2 מטר, אתה צריך 1 מטר גובה נוסף עבור פינוי, ו 1 מטר אורך נוסף כדי לקבור את היתדות באדמה, אז עליך לחתוך את יתדות ה-PVC באורך 4 מטר. תצטרך יתדות בכל צד של שורת הגן, עם 3 עד 4 מטרים של מרווח בין כל יתד לאורך כל צד של השורה. אם יש לך רק צמח אחד להגן, אתה רק צריך בסך הכל ארבעה יתדות PVC.

3

חתוך קצה אחד של כל יתד PVC לנקודה. דחפו את הצינורות לעומק של 30 סנטימטרים לתוך האדמה, בעזרת פטיש גומי להורדת הצינורות, במידת הצורך. הצינורות בצד אחד של השורה חייבים ליישר קו עם הצינורות בצד השני של השורה.

4

דחוף אביזרי מרפק PVC בקוטר 1.90 ס"מ על הקצה העליון של כל צינור PVC כשהקצה הפתוח של אביזרי המרפק פונה לכיוון מרכז השורה.

5

מדוד את המרחק בין זוגות צינורות PVC המתאימים בצדדים מנוגדים של השורה. חתוך חתיכה אחת של צינור PVC בקוטר 1.90 ס"מ לכל זוג צינורות אנכיים; חלק זה משתרע אופקית על פני השורה. חתוך את שני הקצוות של החלקים הללו בחיתוכים ישרים, ולא בזווית כפי שעשית עם יתדות ה-PVC.

6

דחוף קצה אחד של צינור ה-PVC האופקי לתוך אחד מאביזרי המרפק של ה-PVC המחוברים לצינור אנכי. משוך מעט לאחור בצינור בצד הנגדי של השורה כדי שתוכל להתאים את הקצה הנגדי של צינור ה-PVC למרפק המתאים. חזור על תהליך זה עם כל זוג צינורות PVC לאורך השורה.

7

והשתמש בצמח העגבניות הגבוה ביותר כדי לקבוע את הגובה הדרוש לכיסוי המגן
מדוד את הגובה של צמחי העגבניות, והשתמש בצמח העגבניות הגבוה ביותר כדי לקבוע את הגובה הדרוש לכיסוי המגן.

עטפו פיסת בד כפור או שמיכות גדולה על מסגרת ה-PVC, ומשאירים כמטר אחד של בד נוסף מונח על הקרקע מכל הצדדים. אם אתה חייב להשתמש במספר חתיכות בד כדי לכסות את המבנה, חפפו את הקצוות ב-3 עד 4 מטרים כדי למנוע בריחת אוויר חם ומאוויר קר לחדור למבנה הבד.

8

דחוף את תפסי ה-PVC על צינור ה-PVC האופקי, תוך שימוש לפחות בשני אטבים עבור כל חתיכת PVC אופקית. אטבים אלה נראים כמו צינורות PVC גדולים יותר עם חתך חתוך כך שהוא יכול להתאים על צינור ה-PVC בדומה לקליפס. אם אינך מוצא קליפסים ל-hoophouse, אתה יכול לחתוך חורים קטנים לתוך הבד ולהשתמש בקשרי פלסטיק כדי לקשור את הבד לצינור ה-PVC.

9

מניחים סלעים לאורך קצוות הבד כדי להחזיק אותו בחוזקה לקרקע. אם האדמה רופפת, אתה יכול לכסות את כל הקצוות בכמה סנטימטרים של אדמה כדי להחזיק את הבד במקומו. המטרה היא לחסל את כל הרווחים שדרכם יכול לחדור או לברוח אוויר.

10

פרק את מבנה המסגרת הקרה כאשר הטמפרטורות החיצוניות מגיעות למעל 13 מעלות צלזיוס. החלף את המבנה אם דוחות מזג האוויר צופים כפור.