איך להפיץ את ורד השרון במים?

ורד השרון יכול להגיע לגובה של עד 8 עד 10 מטרים ולרוחב של 6 עד 10 מטרים כאשר הוא בוגר
ורד השרון יכול להגיע לגובה של עד 8 עד 10 מטרים ולרוחב של 6 עד 10 מטרים כאשר הוא בוגר.

ורד השרון (Hibiscus syriacus) הוא שיח עמיד ופורח ומרכיב יסוד בגנים רבים. ריבוי מאסטר ורד השרון כך שתוכל להביא פריחת קיץ ארוכת טווח לשלך. ורד השרון הוא שיח נשיר שמקורו בסין ובהודו המשגשג באזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 5 עד 9, על פי קרן יום ארבור.

"ורד בכל שם אחר"

ורד השרון יכול להגיע לגובה של עד 8 עד 10 מטרים ולרוחב של 6 עד 10 מטרים כאשר הוא בוגר. העלים שלו ירוקים כהים עם קו מתאר משונן, והוא יוצר פרחים בצורת חצוצרה עם חמישה עלי כותרת במגוון צבעים - כולל לבן, ורוד, אדום וסגול - הנפתחים ביום ונסגרים בלילה.

קרן יום הארבור מתארת את האדמה האידיאלית עבור ורד השרון כלחה אך מנוקזת היטב. הוא מעדיף אדמה חומצית, אבל הוא סובלני לסוגי קרקע רבים ולרמות pH אם הוא מקבל שמש מלאה או כמעט מלאה, כלומר, מינימום של ארבע שעות של אור שמש לא מסונן ביום. לפריחה הטובה ביותר, ורד השרון צריך להיות מספיק מים, כדי שהשיח לא יתייבש, והגנה מסוימת מפני קרני השמש החזקות ביותר בסביבות אמצע היום.

שושנה מהשרון דורשת גיזום מועט, ויכולה לצמוח בעובי כאשר מתקיימים הדרישות הבסיסיות שלה. יש לו תקופת פריחה ארוכה שמתחילה כבר בסוף האביב וממשיכה בקיץ עד לחלק המוקדם של הסתיו. שושנה מהשרון מושכת אליה גם מאביקים, כולל יונקי דבש ופרפרים, הנמשכים אל הפרחים בגוונים החמים, ואחריהם ציפורי שיר, כמו זהבים וקרדינלים, שמגיעים מאוחר יותר בשביל זרעים. עצי שושנה מהשרון הם אופציה נהדרת, דלת תחזוקה, עבור משוכות וגבולות, המעניקות לך פרטיות ופריחה עשירה וצבעונית.

לוקח ייחורים של ורד השרון

לוקח ייחורים של ורד השרון
לוקח ייחורים של ורד השרון.

בעוד שזנים רבים של ורד השרון זורעים את עצמם בקלות, הריבוי של ורד השרון באמצעות ייחורים קל גם כן. הרחבה של אוניברסיטת צפון קרולינה מזהה את ורד השרון כסוג של עץ נשיר שניתן להתרבות על ידי ייחורי עץ קשה או רך. כפי שמתאר גינון עדין בפירוט, עץ רך הוא החלק של גבעול השיח שאינו חדש לחלוטין וגם אינו בשל; ייחורי עץ רך הם אידיאליים להשרשה מכיוון שגידול חדש נוטה להירקב, וגידול מבוגר יותר מתקשה לגדל שורשים מחדש.

שואפים לקחת גזרי ורד מהשרון במהלך הקיץ. קח ייחורים עם לפחות שני סטים של עלים, וחתוך את הגבעול כ-2.50 ס"מ מתחת לצומת העלה השני. הגודל הכולל של החיתוך יהיה תלוי במרחק של הגבעול בין צמתי העלים.

השתלת ורד של שרון יורה

להכנת ייחור להתפשטות ורד השרון, הסר את סט העלים התחתון; זה נקרא גם פצע את החיתוך. טובלים את הגבעול של ורד השרון בהורמון השרשה. לאחר שפצעי הייחור מצופים בהורמון, נקפו כל עודף והניחו את הגבעול בתערובת ללא אדמה כולה או בחלקה (יש להימנע מאדמת עציצים, כפי שמציינים בגינון, כי יש סיכוי גבוה יותר לזהם את הייחור).

עקוב אחר ייחורי ורד השרון שלך לפיתוח שורשים. לאחר שתתבונן בכמה, עציץ את השיחים הזעירים בעציצים של 1 ליטר מלאים בתערובת של אדמה ופרלייט, ותן להם מים מתוקנים בדשן נוזלי (על בסיס אצות ים או אצות, למשל). ודא שהצמחים הצעירים מקבלים הרבה שמש. בסתיו לפני הכפור הראשון, העבירו אותם למקום מוגן לחורף, ולאחר מכן השתלו בחוץ, למקומם הקבוע, באביב לאחר שחלפה סכנת הכפור. עדיף לנסות להשתיל מספר רב של יריות של ורד השרון, כדי שתהיה לך סיכוי גדול יותר להצלחה.