איך אני מפיץ אוקסליס?

מצא באביב צמח אוקסליס שגדל במרץ בגודל של 6 עד 20 ס"מ או יותר
מצא באביב צמח אוקסליס שגדל במרץ בגודל של 6 עד 20 ס"מ או יותר.

אוקסליס חד-שנתי וגם רב-שנתי (Oxalis spp.) מתפשט בקלות ללא התערבות. עבור הגנן, זה אומר שלא משנה רמת המיומנות שלך, יש לך סיכוי טוב להפיץ כמעט כל חבר מהסוג הזה בהצלחה על ידי חלוקת הצמח, הפרדת קיזוז בולבוס או גידול מזרע. לדוגמה, shamrock סגול, או oxalis triangularis, ריבוי נעשה על ידי זרע או חלוקה, מציין הרחבה שיתופית צפון קרולינה. אוקסליס גדל באזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 6 עד 11, תלוי במין.

עצה

אתה יכול להפיץ את כל בני הסוג מזרעים, ולזנים הרב-שנתיים הרבים, יש לך אפשרות נוספת לחפור ולחלק את קני השורש באביב. לכמה מיני אוקסליס יש שורשים בולבוסיים ולא קני שורש, מה שהופך את ההתרבות לפשוטה כמו הפרדת הקיזוזים ושתילתם מחדש, מציינת באוניברסיטת Texas a&M.

חלוקת צמח אוקסליס

 1. אתר צמח בוגר

 2. מצא באביב צמח אוקסליס שגדל במרץ בגודל של 6 עד 20 ס"מ או יותר.

 3. מחלקים את הצמח

 4. הנח את קצה האת על האדמה במרחק של 10 ס"מ מבסיס הגבעולים ואז החלק אותו למטה מתחת לשורשים, בעומק של כ-8 עד 30 ס"מ.

 5. הסר את האוקסליס

 6. משוך לאחור את האת, הרם את גוש האוקסליס מהאדמה.

 7. הפרד את מסת קנה השורש

 8. משוך את מסת קנה השורש זה מזה, יצירת חלקים מרובים. אתה יכול לעשות את המחלקות קטנות כל עוד בכל חלק יש פיסת שורש קנה שורש וגבעול ירוק וגדל, או לעשות אותם גדולים ככל שתרצה שהצמחים החדשים יהיו.

 9. השתלו את החטיבות

 10. חפרו בור באותו עומק כמו השורשים שבו תשתלו את החטיבות, מייעץ Perennials.com. כדי להשתיל אוקסליס בעציצים, מלאו מיכלים בקוטר של 2.50 ס"מ גדול יותר מחלק השורש באדמת עציצים רגילה. השתמשו בסירים לחדר ילדים עם חורי ניקוז בתחתית.

 11. השקה את ההשתלות

 12. השקה את האוקסליס שזה עתה הושתל מיד לאחר השתילה מחדש עד שהאדמה לחה באופן שווה בעומק 6 עד 20 ס"מ. השקה את החלקים החדשים בעציצים עד שאדמת העציצים לחה לאורך כל הדרך דרך המיכל.

 13. טיפול שוטף באוקסליס

 14. השקה את עונת הגידול הראשונה לאחר השתלת אוקסליס כאשר האדמה מתחילה להרגיש מעט יבשה.

השקה את האוקסליס שזה עתה הושתל מיד לאחר השתילה מחדש עד שהאדמה לחה באופן שווה בעומק 6 עד 20 ס"מ
השקה את האוקסליס שזה עתה הושתל מיד לאחר השתילה מחדש עד שהאדמה לחה באופן שווה בעומק 6 עד 20 ס"מ.

ריבוי אוקסליס מזרעים

 1. לזרוע זרעי אוקסליס

 2. הצב זרעים במרחק של 2.50 ס"מ זה מזה על האדמה בערוגת גן שטופת שמש עד מוצלת חלקית. לזרוע את הזרעים באביב כאשר האדמה מתחממת ל-13 מעלות צלזיוס, מייעץ לגינון משובח.

 3. מכסים זרעים באדמה

 4. לחץ בעדינות את הזרעים לתוך האדמה, כך שהם בקושי מכוסים בערך שמינית סנטימטר של אדמה.

 5. עודד נביטת זרעים

 6. השקו את האזור והשאירו את זרעי האוקסליס לחים עד שהם נובטים. ברגע שהנביטה מתרחשת - תראה יורים ירוקים מציצים מהאדמה - המשך להשקות במהלך עונת הגידול הראשונה כדי לשמור על אדמה לחה בערוגת הגן.

הפרדת קיזוזים נורות

 1. לחפור מסת שורש

 2. חפרו את הגוש באביב על ידי הנחת האת על האדמה במרחק של 10 סנטימטרים מבסיס הגוש ולאחר מכן חפירה עד לתחתית מסת השורש הראשית.

 3. הסר עודפי אדמה

 4. הרם את הצמחים מהאדמה והבריש עודפי אדמה כדי לחשוף את השורשים הבולבוסים.

 5. הפרידו שורשים בולבוסים

 6. משוך את השורשים הבולבוסים זה מזה באצבעותיך. אתה יכול להשתמש באחד אחד להשתלה, או בגוש.

 7. לשתול מחדש שורשי אוקסליס

 8. שתלו מחדש כל אוקסליס בעציץ בקוטר 5.10 ס"מ או יותר מלא באדמת עציצים רגילה או החוצה לגינה במקום מוצל חלקית עד שטוף שמש. הגדר את הצמחים כך שהשורשים הבולבוסים והבסיס הלבן של הגבעול מכוסים באדמה וחלק הגבעול הירוק חשוף. השקה לאחר שתסיים את תהליך השתילה.

  דברים שתצטרכו

  • את חפירה

  • אדנית (לא חובה)

  • סיר בקוטר 5.10 ס"מ (לא חובה)

  עצה

  אלא אם כן אתה יודע עם איזה מין אוקסליס אתה עובד, ייתכן שלא תדע אם זה צמח יוצר שורש בולבוס או צמח קנה שורש עד שתחפור אותו. אתה יכול לזהות צמחי קנה שורש לפי השורשים הבשרניים דמויי האצבעות. לבולבוס אוקסליס שורשים עגולים בצורת פקעת.

  אזהרה

  כמה מיני אוקסליס מתפשטים בצורה אגרסיבית על ידי זריעה עצמית ו/או על ידי מערכת השורשים הזוחלת והם עשב פולשני באזורים מסוימים.