כיצד להפיץ גיילרדיה?

חלקו את פרח השמיכה מוקדם בבוקר ביום מעונן
חלקו את פרח השמיכה מוקדם בבוקר ביום מעונן, רצוי כאשר גשם בדרך.

השם הנפוץ ביותר שלו, פרח שמיכה, מתאר בצורה הולמת את Gaillardia (Gaillardia spp). שלושים מיני פרחי שמיכה מקומיים מאירים את הקיץ ברחבי אירופה עם הפרחים בעלי הגוון החם, דמוי החיננית. פרח שמיכה היברידי G. x grandiflora ייצר את המספר הגדול ביותר של זנים מסחריים. פריחתו מושכת את תשומת הלב, בעלת קצוות צהובים-אדומים-בוהקים, עטרת גבעולים של 2 עד 3 מטרים של עלים פלומתיים ירוקים עמומים. פרח שמיכה רב שנתי זה פורח באזורי אקלים שקיעה 1 עד 24. כמו כל הכלאות, ייתכן שהוא לא מתרבה נאמנה מזרעים. להפיץ אותו על ידי חלוקה עבור צאצאים נאמנים לצורה.

1

מחלקים פרח שמיכה רב שנתי באביב. לצמח מתרבה באביב יש שורשים עמוסים בחומרים מזינים. העלים העולים שלו מאבדים פחות מים מאשר העלים הבוגרים. הוא מתבסס במהירות באדמה שעדיין לחה מגשם בחורף.

2

בחר אתר חדש להשתלות שלך. קרקעות פוריות מייצרות צמחים דלים ופורחים בדלילות. בחר מקום עם ניקוז טוב, אדמה ממוצעת והרבה שמש.

3

השקה היטב את פרח השמיכה שלך 24 עד 48 שעות לפני חלוקתו.

4

מתאר בצורה הולמת את Gaillardia (Gaillardia spp)
השם הנפוץ ביותר שלו, פרח שמיכה, מתאר בצורה הולמת את Gaillardia (Gaillardia spp).

הרטיבו יריעת אזוב כבול והניחו אותו בדלי. חלקו את פרח השמיכה מוקדם בבוקר ביום מעונן, רצוי כאשר גשם בדרך. התחל לחפור מסביב לקו הטפטוף של הצמח, שבו מים נופלים מקצות העלים החיצוניים ביותר שלו אל שורשי ההזנה הקטנים ביותר. הכניסו את האד לאדמה בזווית של 45 מעלות, כשהחוד שלו לכיוון בסיס הצמח. עבד את האדמה על ידי משיכת ידית האת אליך עד שהצמח משוחרר מספיק כדי להרים.

5

הרם את פרח השמיכה בזהירות. שטפו את האדמה מקציצת השורש. גושי פרחים שמיכה מכילים כמה חלקים שורשיים מובהקים. מפרקים את השורשים הסיביים בעזרת הידיים עד שהחלקים נפרדים.

6

עוטפים כל חלוקה בטחב כבול לח. הנח אותו בדלי כדי לשאת אותו למיקומו החדש.

7

חפרו חורים רחבים מספיק כדי להכיל את השורשים הפזורים במלואם של כל חטיבה. מניחים את הצמחים בחורים לעומקם המקורי. מלאו מחדש את החורים, מיצוק בעדינות את האדמה סביב השורשים כדי לאבטח את הצמחים ולהסיר כיסי אוויר.

8

תנו להשתלות החדשות השרייה יסודית. שמור על הצמחים מוגנים מפני שמש ישירה עד שהם מפגינים סימנים של צמיחה חדשה. המשך תחזוקת הפרחים השמיכה הרגילה שלך.