איך להפיץ עצי צ'וקצ'רי מייחורי עץ רך?

ומחדירים אותם כך שהעלים הנמוכים ביותר יהיו ממש מעל פני השטח הבינוני
נועצים את הייחורים במצע ההשרשה המוכן, ומחדירים אותם כך שהעלים הנמוכים ביותר יהיו ממש מעל פני השטח הבינוני.

צ'וקצ'רי מצוי, הידוע מדעית כ-Prunus virginiana ו-Amur chokecherry, או Prunus maackii, הם שיחים גדולים או עצים קטנים שנהנים מהם בשל אשכולות הפרחים הלבנים הריחניים שלהם, הקליפה המושכת ומושכת חיות הבר. למרות שהצ'וקצ'רי מתפשט באמצעות זרע, הנביטה מוצלחת עשויה להתגלות כקשה ואינה יכולה להבטיח שהמאפיינים הרצויים של עץ האם יישארו. במקום זאת, קח ייחורי עצים רכים בקיץ, וטפל בהם כראוי כדי לעודד השתרשות.

1

הכינו את המיכל לייחורים. השתמש בדירה סטרילית או מחוטאת או בעציצים ובמדיום השתרשות סטרילי המכיל תערובת של חול, פרלייט או ורמיקוליט ואזוב כבול.

2

קח ייחורים מהצ'וקצ'רי של ההורים. בחר עצות ירי מצילומים נמרצים בינוניים. השתמש בסכין סטרילית וחדה או מספריים כדי להסיר כ-4 עד 15 סנטימטרים מקצה היורה עם חתך אלכסוני, באופן אידיאלי ממש מתחת לצומת.

3

מניחים את הייחורים בטחב כבול לח או נסורת בשקית ניילון או בניילון נצמד אם הם לא יונחו מיד במצע ההשרשה כדי למנוע התייבשות.

4

חותכים את בסיס החיתוך ומסירים עלים מהתחתית 1.5 עד 5 סנטימטרים של החיתוך.

5

וטפל בהם כראוי כדי לעודד השתרשות
במקום זאת, קח ייחורי עצים רכים בקיץ, וטפל בהם כראוי כדי לעודד השתרשות.

טובלים את הקצה הבסיסי של הייחור בהורמון השרשה, אם רוצים. הורמון השרשה מעודד התפתחות שורש מהירה ואחידה יותר.

6

נועצים את הייחורים במצע ההשרשה המוכן, ומחדירים אותם כך שהעלים הנמוכים ביותר יהיו ממש מעל פני השטח הבינוני.

7

ערפל את הייחורים והמדיום ביסודיות לאחר המיקום ובכל פעם שצריך כדי לשמור על סביבה לחה. לעולם אל תאפשר למדיום להתייבש לחלוטין או לייחורים לנבול.

8

הנח את מיכל הייחורים באזור בהיר, אך הרחק מאור שמש ישיר. שמור על טמפרטורת אוויר בין כ-60 ל-18 מעלות צלזיוס. כדי לעודד השתרשות מהירה יותר, שמור על מדיום ההשרשה כחמש מעלות חם מהאוויר באמצעות סלילי חימום או אמצעים אחרים.

9

בדוק ייחור או שניים להתפתחות שורשים לאחר מספר שבועות. ברגע שיחורים מפתחים שורשים באורך של לפחות 2.50 ס"מ, הם מוכנים להשתלה.