האם פרחי הפרג הם רב שנתיים?

רב-שנתיים וצמחים דו-שנתיים
פרג יכול להיות כל חבר בסוג Papaver, המכיל כ-70 מינים של צמחים חד-שנתיים, רב-שנתיים וצמחים דו-שנתיים.

לא כל הפרגים הם רב שנתיים. פרג יכול להיות כל חבר בסוג Papaver, המכיל כ-70 מינים של צמחים חד-שנתיים, רב-שנתיים וצמחים דו-שנתיים. כולם ילידים לאזורים ממוזגים בעולם. לרובם יש ארבעה עלי כותרת, לעתים קרובות מקומטים, הדומים לנייר טישו או בד קפלים. לפרגים יש לפעמים גם קפסולות זרעים ייחודיות בצורת כדור. חברים אחרים ממשפחת ה- Papaveraceae הגדולה יותר, כמו Meconopsis, נקראים בדרך כלל פרגים ועשויים להיות רב-שנתיים או דו-שנתיים.

פרגים רב שנתיים

פרגים מזרחיים (Papaver orientale), הגדלים באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקני 3 עד 9, הם צמחים רב שנתיים היוצרים גושים הפורחים בתחילת עד אמצע הקיץ. העלים בעלי שיניים, גדולים ומחוספסים למראה. זנים רבים ושונים זמינים, עם צבעי פרחים הנעים בין גווני לבן, ורוד ואדום, ועד סגול. לחלק מהזנים, כמו "הלבן של פרי" ו"נער המקהלה", יש כתמים סגולים או שחורים כהים בבסיס כל עלה כותרת. עלי הכותרת יכולים להיות מצוירים או מסולסלים במראה. לאחר שהפרחים מתים, ניתן לקצור את תרמילי הזרעים ולייבש אותם לסידורים פנימיים.

פרגים שנתיים

יש לתקן אדמת חרסית בחומר אורגני לפני זריעת זרעי פרג או שתילת צמחי פרג
יש לתקן אדמת חרסית בחומר אורגני לפני זריעת זרעי פרג או שתילת צמחי פרג.

שני פרגים חד-שנתיים ידועים הם התירס או פרג פלנדריה (Papaver rhoeas), עמיד באזורי USDA 3 עד 11, ופרג האופיום. (Papaver somniferum), עמיד באזורי USDA 3 עד 8. פרג התירס גדל לגובה של כ-2 מטרים, עם גבעולים דקים וניצנים מעוגלים, ירוקים חיוורים. זן שרלי של פרגי תירס כוללים פרחים לבנים, ורודים, אדומים, סלמון או דו-צבעוניים. פרגי אופיום נושאים עלים אפורים-ירוקים ופרחים בודדים או כפולים ברבים מאותם גוונים כמו פרגי תירס, בתוספת סגול.

פרגים אחרים

חברים רב שנתיים אחרים ממשפחת Papaveraceae המכונים פרגים כוללים את Meconopsis, סוג של צמחים רב שנתיים גבוהים עם פרחים מקומטים בעלי ארבעה עלי כותרת. אחד המקונופסיס הידועים ביותר הוא פרג כחול ההימלאיה (Meconopsis betonicifolia), באזורי USDA 7 עד 8. פריחה באביב, פרג צהוב גדול (Chelidonium majus) גדל באזורי USDA 7 עד 8, ופרג צהוב קטן (Stylophorum diphyllum), באזורי USDA 4 עד 9, הם מגדלים נמוכים, עם פרחים צהובים ועלים בעלי אונות או פינת שיניים.

תרבות

פרגים, רב שנתי ושנתי, מעדיפים מקומות שטופי שמש שבהם האדמה מתחממת במהירות באביב. יש לתקן אדמת חרסית בחומר אורגני לפני זריעת זרעי פרג או שתילת צמחי פרג. פרגים חד-שנתיים, כמו זן שירלי, קל לגדל מזרע ונוטים לזרע את עצמם בנדיבות. ניתן להרבות פרגים רב -שנתיים, כגון הזנים המזרחיים, מיחורי שורשים שנלקחו בסוף עונת הגידול.