צמחים להצללת שורשי זלזלת

היתרון של שתילת משהו מול אזור שורש הזלזלת הוא למנוע את אידוי הלחות
היתרון של שתילת משהו מול אזור שורש הזלזלת הוא למנוע את אידוי הלחות.

זלזלת, שפירושה ביוונית "גפן", היא סוג של כ-250 מינים של מטפסים פורחים, רובם נשירים. זלזלת מטפס על ידי כיווץ הגבעולים והקנוקנות שלו סביב תומך, כגון סבכה או סוכת, או סביב ענפים של צמח עצי. הגפנים מאריכות חיים ומשגשגות באזורי קשיחות הצמחים של משרד החקלאות האמריקאי 3 עד 9. הן פורחות בצבעים רבים ויש להן שלוש צורות פרחים: פריחה קטנה ולבנה בפאניקה; פרחים בצורת פעמון; ופרחים גדולים שטוחים ופתוחים.

אתר

נהוג לומר שזלזלת מעדיף את ראשו בשמש וכפות רגליו בצל. אבל הנחיה זו יכולה להיות מובן לא נכון. מה שזלזלת באמת רוצה זה לחות רגילה. באקלים חם יותר, כמו בקליפורניה ובפלורידה, הגפנים מעדיפות לגדל במקום שבו הם מוצלים משמש אחר הצהריים. אחרת, הפרחים שלהם, במיוחד הזנים האדומים והכחולים הגדולים, יישטפו החוצה.

שתילה

נהוג לומר שזלזלת מעדיף את ראשו בשמש וכפות רגליו בצל
נהוג לומר שזלזלת מעדיף את ראשו בשמש וכפות רגליו בצל.

הכן את אזור השתילה לזלזלת לעומק של 2 מטר, תיקון האדמה בחצי קומפוסט או זבל קומפוסט לשיפור הניקוז. קוצצים את גבעולי הגפן לגובה מטר אחד, מה שיעודד הסתעפות. לשתול את הכתר 5 ס"מ מתחת לפני הקרקע. מיצוק את האדמה והמים בזמן שאתה ממלא את החור. לאחר מכן חיפשו את אזור השורשים ב-2 סנטימטרים נוספים של קומפוסט, קש, קליפה או חיפוי אחר.

לחות

זלזלת צריך השרייה עמוקה על בסיס קבוע כדי לפרוח היטב. הרעיון שהגפנים רוצות את רגליהן בצל נובע מכך שאדמה שאינה חשופה לשמש ישירה שומרת על לחות זמן רב יותר. חיפוי מסייע בשמירה על הלחות, אך זלזלת צריכה לקבל לפחות 2.50 ס"מ מים בשבוע, תוך השרייה יסודית של כדור השורש.

צמחים נלווים

היתרון של שתילת משהו מול אזור שורש הזלזלת הוא למנוע את אידוי הלחות. אז הדבר הלא נכון לשתול יהיה שנתיים או רב שנתיים על גבי או בטווח של מטר אחד מהאזור הזה. במקום לשתול שיח קטן או דשא נוי המגיע לגובה של כ-46 סנטימטרים בלבד כ-2 מטר מול אזור השורשים של הגפן בצד הדרומי. עשבים קצרים וירוקי עד כמו אלה שבסוג ה-carex, המשגשגים באזורי USDA 5 עד 9, עובדים היטב. שיחים קטנים כמו Hebes קטן עלים, שגדלים רק מטר ופורחים באזורי USDA 8 עד 10, הם בחירה נוספת. אפילו שלב זה מיותר, עם זאת, אם אתה עקבי לגבי חיפוי והשקיה.