אדניות לצמחי גפן

אדניות עץ מסחריות זמינות עם סבכות מובנות
אדניות עץ מסחריות זמינות עם סבכות מובנות, או אפילו סוכות, כדי לתמוך בצמחים עם הרגל גפן.

אתה אולי לא חושב על גפנים כעל צמחי מיכל, אבל זו למעשה דרך טובה לכלוא את אלה עם נטייה פולשנית. ביסודו של דבר, גפנים הם שיחים גמישים שאינם מרסנים את הארכת צמיחתם. עם צמחי מיכל, יש לך יותר שליטה מאשר בכל מקום אחר בגינה אבל יותר חופש להתנסות במיקום. בתמורה, גפנים בעציץ עשויות לספק תערוכה צבעונית, תוך שהיא תופסת מקום מועט.

בחירת גפנים

דפוס הצמיחה של הגפן שלך יכתיב אם הצמח יגדל זקוף או יפול למטה. זני בוגנוויליה "לה ג'ולה" ו"או-לה-לה" הם גמדים ומהווים צמחי מיכל מדורגים טובים בפטיו, מכיוון שהם מעדיפים שמש מלאה. ורדים מטפסים, לעומת זאת, צריכים להיות קשורים לתמיכה ועשויים לפרוח בעציץ גדול מצויד בסורג. בניגוד לשאר בני משפחת תפארת הבוקר, פרח הירח (Ipomoea alba) פותח פרחים ריחניים ולבנים הבוהקים בלילה. מכיוון שהפרחים בגודל שישה סנטימטרים, הם חייבים להיות נתמכים על ידי סבכה. קיסוס אנגלי (Hedera helix) מעדיף צל ושולח קנוקנות החוצה אל כל האור שהוא יכול למצוא, מה שהופך אותו לצמח תלוי טוב בתוך הבית או במקום חיצוני מוגן.

גדל למטה

אבל זו למעשה דרך טובה לכלוא את אלה עם נטייה פולשנית
אתה אולי לא חושב על גפנים כעל צמחי מיכל, אבל זו למעשה דרך טובה לכלוא את אלה עם נטייה פולשנית.

בחירת המיכל הברורה ביותר עבור גפנים משתלשלות תהיה סל תלוי. עציצים רגילים הממוקמים בחוץ על הקיר או בפנים על כוננית, מאפשרים לצמחי גפן ליצור תצוגה מעניינת עם הנפילה שלהם. אם לבית שלך יש ארגזי חלונות מחוברים, אפשר לשתול שם גפנים, עם או בלי צמחים חד-שנתיים אחרים. למעשה, גפנים קטנות מהוות לעתים קרובות את השורה התחתונה ביותר באדניות גדולות עם מבחר של צמחים. הגפנים המדורגות מספקות את אחד משלושת האלמנטים, תנועה, מומלצת לסידור צמחי מוצלח ולעיתים תורמות גם למבנה ולמרקם. לאדנית יוצאת דופן, בנו גדר עץ כפולה עם מיכל מלא באדמה שהוגדר בין ראשי הגדר ותנו לגפנים להישפך החוצה.

להתבגר

קיימות פחות אפשרויות להדגיש גפן זקוף, אבל חלקן מעניינות למדי. אדניות עץ מסחריות זמינות עם סבכות מובנות, או אפילו סוכות, כדי לתמוך בצמחים עם הרגל גפן. או שאתה יכול לשתול גפן בעציץ פטיו גדול ולהוסיף תמיכת עץ או חוט משלך. לגישה אחרת, קיסוס אנגלי יכול להצמיח במהירות עור עלים על צורת חיה ממוסגרת תיל.

מיכלים

באופן כללי, כאשר בוחרים עציץ להצגת גפן או כל צמח אחר, וודאו שהוא תואם את האדריכלות של הבית שלכם, כמו גם את הצבעים בגינה שלכם. הוא חייב גם להיות מסוגל לעמוד באקלים של האזור שלך. תן לעציץ שאתה בוחר לקבוע את התבנית הכוללת של השתילה שלך. כדי למקסם את ההשפעה, השתמש במיכל בקוטר של 56 ס"מ לפחות. יש לקדוח חור ניקוז לפני השתילה אם לעציץ חסר.