איך לשתול קצ'ורה?

השאירו רווח של 2.50 ס"מ בין גזע עץ קצורה לבין החיפוי
השאירו רווח של 2.50 ס"מ בין גזע עץ קצורה לבין החיפוי.

אם אתם מתכננים להקים גן עם נושא אסייתי, אל תחפשו רחוק יותר מעץ הקצאורה. עץ הקטסורה (Cercidiphyllum japonicum), יליד יפן וסין, נושא עלים בצורת לב ההופכים מירוק לאדום, צהוב וכתום עם חילופי העונות. הוא גדל היטב ברוב אזורי האקלים של שקיעה, כך שהוא שורד כפור מדי פעם עם מעט בעיות. שתלו את עץ הקצאורה ליד דלת הכניסה או הפטיו שלכם כדי לחלוק את יופיו עם מבקרים כל השנה.

1

נקה עשבים שוטים ופסולת מאתר בשמש מלאה לחלקי צל עם אדמה לחה מכל סוג, כולל טיט, חול או חימר. לצבע עלווה סתווי בהיר יותר, בחר אתר עם אדמה חומצית. שתלו את הקאצורה שלכם באביב או בסתיו, אחרי או לפני תאריך הכפור האחרון של האזור שלכם.

2

חפרו בור לפחות פי שלושה מקוטר כדור השורש של עץ הקאצורה ועמוק באותה מידה.

3

הסר את עץ הקטסורה מהמיכל שלו. אם עץ הקטסורה שלך נמצא בשקית יוטה, חתוך את השקית. אם חוט קשור לתא המטען, חתוך אותו עם מספריים או סכין.

4

שחרר את כל השורשים הדחוסים באצבעותיך או בכף. לחתוך שורשים מתים.

5

שתלו את הקאצורה שלכם באביב או בסתיו
שתלו את הקאצורה שלכם באביב או בסתיו, אחרי או לפני תאריך הכפור האחרון של האזור שלכם.

הורד את עץ הקצאורה למרכז החור. ארוז אדמה סביב שורשי העץ. ממלאים את החור עד למעלה באדמה.

6

תן לעץ הקצאורה 2.50 ס"מ מים בשבוע במהלך עונת הגידול הפעילה שלו. ייתכן שתצטרך להשקות יותר במהלך בצורת, מכיוון שלקטסורה יש סבילות לבצורת ירודה.

7

יש למרוח שכבה של 10,20 ס"מ של חיפוי אורגני, כגון עלים, מחטי אורן או שבבי עץ, מסביב לבסיס עץ הקצאורה. מורחים את החיפוי עד להרחקת ענפי העץ. השאירו רווח של 2.50 ס"מ בין גזע עץ קצורה לבין החיפוי.