איך לשתול דקל ביסמרקיה מזרע?

מלאו בחזרה את חור השתילה באדמה ולחץ קלות סביב בסיס הצמח כדי להסיר כיסי אוויר
מלאו בחזרה את חור השתילה באדמה ולחץ קלות סביב בסיס הצמח כדי להסיר כיסי אוויר.

הגדל לגובה של 50 עד 60 מטר, עם פריסה של 20 מטר, דקל הביסמרקיה (Bismarckia nobilis) הוא צמח שזקוק להרבה מקום. גודל הצמח והעלים התכולים הופכים אותו לדגימה בולטת. מגדל קל, Bismarckia סובל כל אדמה, עמיד לבצורת בבגרות ועמיד למחלות בינוניות. קל להנביט זרעים ובדרך כלל נובטים תוך שישה עד שמונה שבועות. Bismarckia גדל באזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 10 ומעלה, למרות שהוא שורד אזורים חמים יותר באזור USDA 9.

1

זרוק את זרע הביסמרקיה לתוך תרמוס ושפך פנימה מספיק מים של 86 מעלות פרנהייט כדי לכסות אותו. אבטח את התרמוס ואפשר לזרע להיספג במשך יומיים. החלף את המים כל 24 שעות במים חמים טריים.

2

שלבו חלקים שווים תערובת סטרילית מתחילת זרעים וחול גס. מרטיבים את התערובת וממלאים את עציץ השתילה עד 1.30 ס"מ מהחלק העליון.

3

הנח את זרע הביסמרקיה על פני האדמה ולחץ עליו קלות עד שהוא מוחדר 2.50 ס"מ לתוך האדמה.

4

מניחים את הסיר על מחצלת חום המוגדרת ל-30 מעלות צלזיוס. הזרעים אינם זקוקים לאור כדי לנבוט אך הם זקוקים לחום ולחות, אז בדוק את האדמה מדי פעם כדי לוודא שהיא לא מתייבשת. לזרעי ביסמרקיה לוקח בדרך כלל שישה עד שמונה שבועות לנבוט, אבל זה עשוי לקחת יותר זמן.

5

השקה את שתיל הביסמרקיה עד לעומק שבו הוא נטוע ושמור על האדמה לחה כל הזמן
השקה את שתיל הביסמרקיה עד לעומק שבו הוא נטוע ושמור על האדמה לחה כל הזמן.

מסירים את הסיר ממחצלת החום כשהביסמרקיה נובטת. העבר אותו לאזור מוצל ושמור על האדמה מעט לחה.

6

בחר מיקום שתילה שמקבל שמש מלאה ומספיק מקום לביסמרקיה לצמוח עד לבשלות. דקלי ביסמרקיה אינם סובלים הפרעה בשורשים ולעולם אין להשתיל אותם לאחר ביסוסם.

7

השתמש באת כדי לשחרר את האדמה באזור השתילה לעומק של 25 סנטימטר. חופרים בור שעומקו זהה לעציץ שבו גדל שתיל הביסמרקיה ורוחב כפול.

8

השתלו את שתיל הביסמרקיה לנוף כאשר יש לו סט עלים שני. משרים את האדמה בעציץ עד שהיא רוויה כדי לאפשר לשתיל להחליק בקלות רבה יותר מהעציץ. להפריע לשורש השורש כמה שפחות.

9

הנח את שתיל הביסמרקיה לתוך החור, וודא שכאשר הוא נשתל, האזור על הגבעול שמצטרף למערכת השורשים נמצא על פני האדמה. ייתכן שיהיה עליך להוסיף או להסיר אדמה כדי להביא את השתיל לעומק המתאים.

10

מלאו בחזרה את חור השתילה באדמה ולחץ קלות סביב בסיס הצמח כדי להסיר כיסי אוויר.

11

השקה את שתיל הביסמרקיה עד לעומק שבו הוא נטוע ושמור על האדמה לחה כל הזמן.