איך בוחרים חציל טוב?

זני צבע חצילים אחרים כוללים לבן וירוק
זני צבע חצילים אחרים כוללים לבן וירוק.

מהגידול הסיני המוקדם שלו במאה החמישית לפני הספירה ועד לעת החדשה, החציל עיטר שולחנות ארוחת ערב. לזני חצילים מוקדמים היה טעם מר בהרבה ממה שיש להם עכשיו, מה שגרם לאירופאים להאמין שצריכתם עלולה לגרום לסרטן, צרעת ושיגעון. חלק ניכר מהמרירות של הפרי אולף על ידי רבייה סלקטיבית לאורך הדורות, אם כי הוא עלול להרים את ראשו המכוער ולהרוס לכם את הארוחה אם החציל ישן. לחציל יש חיי מדף קצרים יחסית אז בחרו אחד טרי ככל האפשר.

 1. קנו את החצילים הקטנים ביותר שתוכלו למצוא. ככל שהפרי צעיר יותר בקטיף, הבשר יהיה מתוק ורך יותר. בשר החציל הופך מר ככל שהפרי מתבגר. השווה חצילים באותו גודל למשקל. בחר אחד שמרגיש כבד לגודלו. הימנע מחצילים שמרגישים קלים מכיוון שהם עלולים לעבור את השיא שלהם.

 2. חפשו חציל חלק ומבריק. קליפה עמומה מעידה על כך שהפרי הוא מעבר לאכילה טובה מכיוון שהוא הופך למריר. לזני חצילים הנמכרים בדרך כלל באירופה יש צבע סגול-שחור עמוק ועשיר, שאמור להיות אחיד ללא פסים.

 3. הופכים את החציל כדי לבדוק את כל המשטחים. העבר פירות עם פגמים, חתכים, קמטים, התכווצות, צבע לא אחיד או פסים. מאפיינים אלו מצביעים על כך שנגרם לחציל נזק. סביר להניח שהבשר מתחת לפגמים מתכלה.

  מהגידול הסיני המוקדם שלו במאה החמישית לפני הספירה ועד לעת החדשה
  מהגידול הסיני המוקדם שלו במאה החמישית לפני הספירה ועד לעת החדשה, החציל עיטר שולחנות ארוחת ערב.
 4. לחץ את האצבע או האגודל לתוך קליפת החציל בעדינות אך בחוזקה. הבשר צריך לתת מעט ללחץ וליצור שקע קל אבל לקפוץ בחזרה מיד עם שחרור הלחץ. אם נשאר שקע, החציל ישן.

 5. בדוק את הגבעול והכובע, או הגביע. מבנים אלה צריכים להיות ירוקים עזים ולהיראות רעננים, לא יבשים או חומים.

 6. שמים את החציל בשקית ניילון ומקררים אותו מיד. זה אמור להישאר בר קיימא עד חמישה ימים.

  עצה

  זני צבע חצילים אחרים כוללים לבן וירוק.