פרחים רב שנתיים שאוהבים חשיפה מלאה לשמש

לזנים רבים של פרחי שמיכה (Gaillardia spp.) יש עלי פרחים מעניינים הדומים לפרחים מיניאטוריים עצמם
לזנים רבים של פרחי שמיכה (Gaillardia spp.) יש עלי פרחים מעניינים הדומים לפרחים מיניאטוריים עצמם.

רוב הפרחים הרב-שנתיים מסתדרים בצורה הטובה ביותר במיקום שטוף שמש, אם כי זה לא המקרה עבור כולם. חשיפה לשמש מלאה מתייחסת לאזורים שמקבלים שש או שמונה שעות - או יותר - של אור שמש ביום. כל כך הרבה צמחים רב שנתיים מעדיפים את החשיפה הזו שבטוח תמצאו את הצבעים, המרקמים והגבהים שאתם רוצים בערוגות הפרחים שלכם.

צמחים רב שנתיים קצרים

כיסויי קרקע ועשבי תיבול רבים אוהבים חשיפה מלאה לשמש ופועלים היטב בנטיעות גבול או בחזית הערוגות. כמה פרחים קצרים יותר הם גם חובבי שמש. רוב זני Dianthus הם מתחת לגובה מטר אחד ומוסיפים פרחים צבעוניים לעלווה מרהיבה חזותית. צמחי קרח (Carpobrotus edulis) הם תוספות מעניינות לכל גן פרחים בגלל המרקם העסיסי והפרחים יוצאי הדופן שלהם. אוזני חתול (Antennaria spp.), פימפנר כחול (Anagallis monellii) ותלולית כסף (Artemisia schmidtiana) הם כולם כיסויי קרקע שמעדיפים להיות במיקום שטוף שמש. דוגמאות אחרות של צמחים רב שנתיים קצרים יותר לחשיפה זו כוללות את רוב זני גידולי האבנים (Sedum), ויולות, חבצלות זפיר (Habranthus robustus) ופרח כוסמת בר או גופרית (Eriogonum umbellatum).

צמחים רב שנתיים בגודל בינוני

כיסויי קרקע ועשבי תיבול רבים אוהבים חשיפה מלאה לשמש ופועלים היטב בנטיעות גבול או בחזית הערוגות
כיסויי קרקע ועשבי תיבול רבים אוהבים חשיפה מלאה לשמש ופועלים היטב בנטיעות גבול או בחזית הערוגות.

עבור קצת גובה בכל ערוגות פרחים, צמחים רב שנתיים המגיעים לכל מקום בין 1 ל-3 מטרים יכולים להוסיף עניין. Yarrow (Achillea spp.) היא דוגמה כזו, והיא מגיעה במספר צבעים שונים. עשב פרפר (Asclepias tuberosa) ישים כתם צבע נועז בגינה שלך תוך כדי משיכה של פרפרים. לזנים רבים של פרחי שמיכה (Gaillardia spp.) יש עלי פרחים מעניינים הדומים לפרחים מיניאטוריים עצמם. שושן היום (Hemerocallis) מגיע במגוון צבעים וגבהים שונים. ל- Gayfeather (Liatris spicata) יש פרחים ארוכים בצורת חרוט שבוודאי ימשכו תשומת לב לגינה שלך. מיורן (Origanum laevigatum) ומנטה (Nepeta) הם עשבי תיבול פורחים שלא רק יוסיפו צבע ומרקם, אלא גם ניחוח נעים למיטותיכם.

צמחים רב שנתיים גבוהים יותר

עבור גב או מרכז המיטות שלך, הוספת גובה חשובה לנקודת מוקד. חבצלות הקאנה גדלות בכל מקום בין 3 ל-7 מטר גובה ומגיעות במספר אפשרויות צבע כדי להתאים לטעם האישי שלך. לזני הדליה יש פרחים גדולים ומלאים בצבעים וצורות משתנים ויכולים לצמוח בין 4 ל-6 מטרים לגובה. חמניות (Helianthus spp.) הן בחירה נוספת עבור אזור שבו אתה רוצה להוסיף קצת גובה צבעוני למיטות שלך. אפשרויות אחרות עבור צמחים רב שנתיים גבוהים יותר כוללות כמה חבצלות יום (Hemerocallis) חלמית ורדים (Hibiscus moscheutos) פרחי חרטונים (Echinacea) וזנים מסוימים של פנסם.

צרכי לחות

באופן כללי, רוב הפרחים והצמחים מעדיפים אדמה מנוקזת היטב שיכולה להישאר לחה מבלי להפוך לרטובה. עם זאת, אם יש לכם אזור רטוב במיוחד, נסו לשתול את זני ה-Acorus בעלי הדשא. עבור אזורים יבשים, זוג זעתר (Agastache aurantiaca) ישגשג, כמו גם קרדון (Cynara cardunculus) ואגמון מערבי (Artemisia ludoviciana).