בסיס מרצף מול חול מרצף

חול הריצוף ובסיס המרצפת
האלמנטים של בניית פטיו או שביל מרוצף כוללים את המרצפות, חול הריצוף ובסיס המרצפת.

האלמנטים של בניית פטיו או שביל מרוצף כוללים את המרצפות, חול הריצוף ובסיס המרצפת. בהתקנה נכונה ודחוסה בשכבות על פני אדמה חשופה, פטיו מרוצף, הליכה או שביל כניסה יכולים להחזיק מעמד במשך שנים, עם רק תוספת מדי פעם של חול למילוי החריצים בין המרצפות.

בסיס מרוצף

בסיס הריצוף הוא צבר חצץ גס בעל קצוות מחוספסים. זה עשוי להיות מורכב מאבן גיר, גרניט או סלע אחר, תלוי במיקום שלך ואספקת הבניין המקומית. הספקים יכולים לקרוא לזה Class 5, סלע מגרסה, חצץ מצע כביש או 0.75 מינוס חצץ. הסלע הכתוש נע בגודל של חלקיקי אבק עד 1.90 ס"מ (19 מ"מ). כאשר הם דחוסים, הקצוות הגסים והגדלים המשתנים של החצץ נצמדים זה לזה כדי ליצור בסיס יציב לפרויקט שלך.

חול מרוצף

החול המשמש בעת בניית מרפסת מרוצף או הליכה הוא חול בנייה גס, עם חתיכות בגודל של 0.5 מ"מ עד 2.0 מ"מ. זה עשוי להיקרא C-33, חול לכל מטרה או פילוס. דרגת חול עדינה, כגון חול מפרקים או משחק, או אבק סלעים אינם מתאימים להנחת מרצפות. החלקיקים העדינים יותר ייארזו עם הזמן ועשויים להזיז כאשר הם נדחסים, מה שעלול להשפיע על המרצפות ולהפוך את המרפסת או ההליכה לא אחידה.

הבנייה

הליכה או פטיו דורשת שכבה של 10,20 ס"מ של בסיס ריצוף דחוס
הליכה או פטיו דורשת שכבה של 10,20 ס"מ של בסיס ריצוף דחוס, בעוד שביל כניסה צריך שכבה של 31 ס"מ.

חפרו את האתר לעומק המתאים לפרויקט. הליכה או פטיו דורשת שכבה של 10,20 ס"מ של בסיס ריצוף דחוס, בעוד שביל כניסה צריך שכבה של 31 ס"מ. שכבת חול נוספת של 1 עד 3.80 ס"מ בתוספת גובה הריצוף תקבע את העומק הסופי של החפירה. חלק מיצרני המרצפות ממליצים על שכבת חול של 1.30 ס"מ בעת התקנת המוצרים שלהם. החלק ודחוס את האדמה בעזרת מדחס יד או לוחות לפני הוספת בסיס הריצוף. מרפסת מרוצף או שביל כניסה צריך להיות משופע הרחק מהבית או מבנים אחרים בזווית של 0.60 ס"מ לכל רגל של משטח הריצוף כדי להבטיח ניקוז.

התקן קצה של לוחות מטופלים בלחץ או שולי מתכת או פלסטיק. הוסף את בסיס המרצפת, גרף חלק, פזר מים ודחוס אותו בחוזקה. שישה אינצ'ים של בסיס רופף ידחוס עד לעומק של כ-10 סנטימטרים. בדוק את הזווית של משטח הבסיס עם רמה כדי לוודא שהוא עדיין משופע הרחק מהבית. הוסף את חול הריצוף וחזור על תהליך ההחלקה, ההרטבה והדחיסה. יש להשתמש בלוח ארוך בגודל 2 על 10,20 ס"מ וברמה כדי להחליק וליישר את פני החול. הוסף עוד חול לפי הצורך; להרטיב ולדחוס שוב.

לבסוף, התקינו את המרצפות בתבנית הרצויה. דפוס קשר רץ הוא פשוט יחסית, בעוד שעיצוב אדרה מוסיף נופך אלגנטי להתקנה פשוטה. הנח את השורה הראשונה כנגד קצה ישר, כגון צד הבית. זרוק כל משטח למקומו, והקש עם פטיש גומי כדי ליישב אותו בחוזקה בחול. הוסף או הסר מעט חול מתחת לכל משטח, במידת הצורך, כדי לשמור על משטח ישר. לאחר שכל המרצפות במקומן, יש לטאטא מרצפות, מפרקים או חול דק אחר על פני כל פני המרפסת כדי למלא את החריצים בין המרצפות.

אמצעי בטיחות

חבשו תמיד מסיכת אבק, משקפי בטיחות, מגפיים או נעליים חזקות, כפפות, מכנסיים ארוכים ושרוולים ארוכים בעת חפירת האתר ועבודה עם חצץ וחול. כובע רחב שוליים וקרם הגנה יסייעו להגן על העור מפני קרני UV; אתה יכול לקבל כוויות שמש אפילו ביום מעונן. משאית יד ומריצה מפשטות את העברת החומרים משביל הגישה לאתר הבנייה.