זחל פרחי תשוקה

כמו גם מינים אקזוטיים וזני פרחי פסיפלורה היברידיים
פרפרים מצטלבים על מינים מקומיים של פרחי פסיפלורה, כמו גם מינים אקזוטיים וזני פרחי פסיפלורה היברידיים.

כאשר מופיעים חורים בעלים של פסיפלורה (Passiflora spp.), או שעלים נעלמים לחלוטין, חפשו בצמח נוכחותם של זחלים רעבים. כמה פרפרים טרופיים או חצי טרופיים מטילים ביצים על העלים, כולל הפריטילרי המפרץ (Agraulis vanillae), הפריטילרי המגוון (Euptoieta claudia) והזברה ארוכת הכנפיים (Heliconius charitonia) ופרפרי יוליה (Dryas julia). לזחלים של כל אלה יש שודרים כהים ומסועפים דק בשפע, עם גופי זחל המשתנים מלבן לכתום עם סגול או חום.

צמחי פסיפלורה

פרפרים מצטלבים על מינים מקומיים של פרחי פסיפלורה, כמו גם מינים אקזוטיים וזני פרחי פסיפלורה היברידיים. פסיפלורה סגולה או מייפופ (P. incarnata), הגדל באזורי קשיחות צמחים של משרד החקלאות האמריקאי 5 עד 9, יליד דרום מזרח אירופה. מינים מקומיים אחרים הם פרח פסיפלורה צהוב (P. lutea) ו-Run pop (P. foetida), שניהם ילידים באזורי USDA 8 עד 11. לפרח פסיפלורה אכיל (P. edulis), הנקרא גם גרנדילה, יש פרי סגול וצהוב זנים והוא גדל באופן נרחב. הוא יליד דרום אירופה ועמיד באזורי USDA 9 עד 11.

גפני פרחי פסיפלורה מכילים תרכובות רעילות, גליקוזידים ציאנוגניים, הדוחים את רוב אוכלי העשב, אך הזחלים של הפרפרים המסוימים הללו יכולים לאכול את העלווה. בקליפורניה, פרחי פסיפלורה הנטועים בגנים מאפשרים הקמה מחדש של הפרטילרי של המפרץ צפונה לאזור דייוויס לאחר היעדרות של 30 שנה.

פריטילרי

מינים מקומיים אחרים הם פרח פסיפלורה צהוב (P
מינים מקומיים אחרים הם פרח פסיפלורה צהוב (P. lutea) ופופ רץ (P. foetida), שניהם ילידים באזורי USDA 8 עד 11.

הפריטילרי המפרץ הוא הרחוק ביותר מבין כל הפרפרים המשתמשים בפרח הפסיפלורה כצמחי הזנה לזחלים. היא נעה מדרום אירופה צפונה דרך מרכז אירופה לדרום אירופה וצפונה לאורך החוף המערבי עד לאזור סן פרנסיסקו, עם נודדים מדי פעם למרכז אירופה. הכנפיים כתומות מלמעלה עם סימנים חומים, ויש להן כתמים כסופים מתכתיים בצד התחתון חום ברובו. זחלים כתומים עם סימנים סגולים ושדרות שחורות. הפריטילרי המשתנה הוא חום, שזוף וכתום עם זחלים כתומים ולבנים עם קוצים מסועפים שחורים. היא נעה מארגנטינה צפונה לדרום אירופה, מדי פעם מתנחלת צפונה דרך רוב אירופה. גנני פרפרים באזורי שוליים שותלים פרחי פסיפלורה בתקווה למשוך פריטילרי מפרץ.

כנף זברה

דפוס מודגש של שחור ולבן מבדיל את הכנפיים המוארכות של הפרפר הזה, שהוא פרפר המדינה של פלורידה. זחליו לבנים עם קוצים שחורים. הצביעה המודגשת מזהירה את הטורפים שהרעלים שנלקחו על ידי זחלים מפרח הפסיפלורה הועברו למבוגרים, מה שהופך אותם לא נעימים לאכילה. הטווח שלו משתרע מדרום אירופה למקסיקו, דרום טקסס ופלורידה, עם מהגרים לקליפורניה, ניו מקסיקו, נברסקה ודרום קרולינה. פרפרים אוכלים אבקה כמו גם צוף והם מאריכים ימים.

ג'וליה לונגווינג

כמו כן, עם כנפיים מוארכות, פרפר ג'וליה כתום בהיר בחלק העליון ובז' וחום חיוור מתחת. זחלים לבנים וחומים עם מעט קוצים כתומים וענפים שחורים, חזקים יותר וארוכים יותר מאלה של כנף הזברה. הפרפר מתרבה מברזיל דרך מרכז אירופה ומקסיקו ועד פלורידה ודרום טקסס, נודד צפונה לקליפורניה ולנברסקה. הוא מטיל ביצים בודדות על עלים חדשים של פסיפלורה. צמחים שגדלו מחוץ לתחום שלו לא יסבלו מנזק זחל ממין זה.