משגיח מול מאוורר

החלק הכי טוב בתהליכים האלה הוא שאתה יכול להשלים אותם בעצמך עם קצת ידע והכלים הנכונים
החלק הכי טוב בתהליכים האלה הוא שאתה יכול להשלים אותם בעצמך עם קצת ידע והכלים הנכונים.

לחלק מבעלי בתים יש טיפול בדשא עד מדע, והם מייצרים באופן עקבי מדשאות ירוקות וקווי מכסחת מושלמים. אם אתה מרגיש קנאה בגלל שהדשא שלך לא משתווה לזה של השכן שלך (למרות שהשקעת זמן ומאמץ), אל תדאג. יש סיכוי טוב שהמדשאות המושלמות האלה הרוויחו מאוורור וזריעה. החלק הכי טוב בתהליכים האלה הוא שאתה יכול להשלים אותם בעצמך עם קצת ידע והכלים הנכונים.

מהו משגיח דשא?

זריעת דשא גורמת ליותר דשא לצמוח על הדשא שלך מבלי להפוך את הקרקע העליונה, לפי הכותבים ב- Bob vila. בעיקרון, הזרעים מופלים ישירות לתוך הדשא הקיים באמצעות משגיח דשא. אלה נראים כמו דליים מלבניים (הנקראים הופרים) על גלגלים עם ידיות ארוכות וחורים בתחתיתם כדי להפיץ את הזרעים. לחלקם יש חורים מתכווננים ובקרות ידית זרימה, שעוזרים להפיץ את הכמות הנכונה.

מומחים מ- Family handyman מתארים את שני הסוגים העיקריים של מכונות משגיח: מפזרות טיפה ומפזרות שידור. מפזרי הטיפה קטנים יותר, ורוחב המטות שלהם בדרך כלל אינו עולה על 2 מטרים. הגודל הקומפקטי מקל על השליטה בתבנית ההתפשטות בעת עבודה ליד מדרכות, פטיו או ערוגות.

אם גודל הדשא הוא יותר מ-4000 מ"ר , מפזר שידור יעבוד טוב יותר מכיוון שהזרעים זורמים החוצה מהר יותר ורחב יותר. עם זאת, מכונות זריעת דשא אלו עשויות להיות כבדות יותר לדחיפה. מפזרי שידור יכולים להיות יקרים יותר גם כן, אבל הם מתאימים יותר לנכסים גדולים יותר. ניתן להשתמש בכמה מזינות יתר של דשא כדי לפזר דשן ומוצרי טיפוח אחרים, שכדאי להחזיק.

מה עושה מאוורר דשא?

הזרעים מופלים ישירות לתוך הדשא הקיים באמצעות משגיח דשא
בעיקרון, הזרעים מופלים ישירות לתוך הדשא הקיים באמצעות משגיח דשא.

אוורור דשא שונה מזריעת דשא. לדברי הצוות ב- Bob vila, אוורור כרוך בניקוב חורים ישר לתוך האדמה עם כלי אוורור. לכלים אלה יש שיניים חלולים או קוצים מוצקים ומגבירים את זרימת המים, זרימת האוויר וספיגת החומרים המזינים. אוורור טוב גם להסרת סכך נוסף ולתיקון אדמה דחוסה.

ניתן לשכור או לרכוש מכשירי איוורור לדשא. אם יש לך רק חלקת דשא קטנה, חפש כלי אוורור קטנים יותר המופעלים ביד. גדולים יותר עם גלגלים עובדים מהר יותר, ולחלקם יש דוקרנים כדי לרדת לתוך האדמה. אחרים מתוכננים להימשך מאחורי מכסחות דשא או טרקטורים. כשהכלים הללו מתאווררים, הם יוצרים פקקים שעולים מהאדמה, אז חפשו מאווררים שיש להם פחים לאיסוף הפסולת הזו.

הצוות של Caramanico & sons מסביר שהזמן הטוב ביותר לאוורר מדשאה הוא כאשר יש לה את הסיכוי הטוב ביותר לגדול, שתלוי באזור ובאקלים. באקלים חם יותר, הגיוני לאוורר בסוף האביב ובתחילת הקיץ; דשא בעונה קרירה מרוויח מאוורור בתחילת הסתיו או האביב. אף פעם לא כדאי לאוורר אם יש בצורת או חום קיצוני – החורים באדמה יגרמו לעשב להתייבש עוד יותר.

מתי לאוורר או לזריע

כמה מומחים מייעצים לבעלי בתים לדשן, לזרע ולהשקות את הדשאים שלהם תוך 48 שעות לאחר האוורור, כל עוד הדשן אינו מכיל מוצר להדברת עשבים. אם אינכם מתכננים לאוורר את הדשא, הזמן הטוב ביותר לזריעה תלוי במקום מגוריכם, בדיוק כמו בעת אוורור. השימוש במכונת המשגיח קל, הסבירו לצוות ב-Family Handyman.

עיין בהגדרות המומלצות של היצרן, והשתמש במידע זה כדי להבין כיצד לדחוף את המכונה על פני החצר. המטרה היא להגיע ל-6 עד 30 סנטימטרים של חפיפה. ייתכן שיהיה עליך להתאים את ההגדרות תוך כדי עבודה, ואולי תרצה לשמור מידע זה לפעם הבאה שתשתמש במכונת המשגיח. מורחים תחילה על כל הגבעות בנכס. ללכת בקצב חצי נמרץ ולא לאט מדי או מהר מדי. לפני עצירה או פנייה, סגור את ידית הזרימה כדי להפחית את הפסולת.