חומרי הזנה לפרחים של צמחי ירקות

אם האדמה שלך חסרה חומרים מזינים כמו אשלגן וזרחן או שאתה מספק למזון צמחי עם יותר מדי חנקן
אם האדמה שלך חסרה חומרים מזינים כמו אשלגן וזרחן או שאתה מספק למזון צמחי עם יותר מדי חנקן, הצמחים שלך לא יצליחו לפרוח, וישאיר אותך ללא יבול של ירקות טעימים.

כשמגדלים ירק שהוא פרי מבחינה טכנית כמו עגבניות, דלעת, אפונה, פלפלים וחצילים, צריך שהצמח יפרח. כאשר פרח זה מואבק, הוא מפתח פרי שהופך לתוצרת שאתה ומשפחתך אוכלים. אם האדמה שלך חסרה חומרים מזינים כמו אשלגן וזרחן או שאתה מספק למזון צמחי עם יותר מדי חנקן, הצמחים שלך לא יצליחו לפרוח, וישאיר אותך ללא יבול של ירקות טעימים.

זרחן

זרחן נותן לצמחים דחיפה לפריחה. סמל החומר התזונתי הוא P והוא המספר השני שתמצא על תוויות הדשן. לא רק שזרחן חיוני לפריחה, הוא ממלא תפקיד בייצור פירות, בצמיחת שורשים ובהובלת אנרגיה בתוך הצמח. סימנים למעט מדי זרחן כוללים חוסר בפרחים ועלים שנראים כבעלי קצוות שרופים או בעלי גוון כחלחל. מכיוון שכמות גדולה מדי של זרחן יכולה למנוע משורשי הירקות שלך לספוג חומרים מזינים אחרים באדמה, הימנע מהאכלת יתר של הצמחים שלך. לפריחה אופטימלית מבלי לתת לצמח יותר מדי זרחן, חפשו מזון צמחי עם לא יותר מ-8 עד 15 עבור מספר הזרחן על התווית.

אשלגן ומיקרונוטריינטים

אשלגן מזוהה באות K והוא המספר השלישי שתמצאו על תוויות הדשן. חומר תזונתי זה ממלא תפקיד קטן בייצור פרחים, אך עדיין חיוני לבריאותו הכללית של הצמח על ידי שיפור עוצמתו ועמידותו של הצמח ללחץ. על תווית המזון הצמחי שלך, מספר זה צריך להיות שווה או קטן מהמספר של זרחן. חומרים מזינים אחרים במזונות צמחיים באיכות גבוהה כוללים סידן, מגנזיום, גופרית, אבץ ועוד כמה אחרים הידועים ביחד כמיקרו-נוטריאנטים. ייתכן שהאחוזים לא יופיעו, אבל המזון הצמחי שלך צריך לכלול את רכיבי התזונה השונים האלה כדי לשמור על הירקות שלך בריאים מספיק כדי לפרוח.

להמעיט בחנקן

שורשי הצמחים מתקשים לקלוט חומרים מזינים
כאשר ה-pH בקרקע גבוה מהטווח האופטימלי, שורשי הצמחים מתקשים לקלוט חומרים מזינים.

חנקן מספק את הכוח לצמחים להצמיח עלים שופעים. זה הופך אותו לאחד מהמרכיבים התזונתיים המובילים לירקות כמו חסה, קייל וירקות אחרים. כאשר אתה מורח דשן עם כמויות גבוהות של חנקן, הצמחים שלך מקבלים את האות לגדל עלים, אבל לא פרחים. צמחי העגבניות שלך ייראו שופעים, אבל לא תקצור הרבה עגבניות מהצמח. כשאתה בוחר דשן לירקות הפורחים שלך, בחר בדשן שיש בו בערך חצי יותר חנקן מאשר זרחן.

מריחת דשן

הירקות שלך צריכים רק כמות קטנה של מזון כדי לספק את החומרים המזינים שהם צריכים. הוספת יותר מדי דשן לא רק בזבזנית, אלא יכולה להרוג את הצמחים שלך ולפגוע בדרכי המים. לפני השתילה, עדשו את הדשן לאדמה תוך שימוש בכמות המומלצת על התווית לא יותר. האכילו את הצמחים פעם אחת כשהם מתחילים את קפיצת הגדילה שלהם בסוף האביב, שוב כאשר מתחילים להיווצר ניצני פרחים ופעם נוספת כאשר רואים פרי מתחיל להתפתח.

PH האדמה חשוב

אפילו עם שקית של מזון צמחי באיכות מעולה, הירקות שלך לא יוכלו להשתמש בו אם האדמה שלך חומצית מדי או בסיסית מדי. רוב הירקות הפורחים גדלים בצורה הטובה ביותר בקרקעות עם pH של 5,5 עד 7,5. כאשר ה- pH הקרקע נמוך מזה, המינרלים וחומרי הזנה אחרים באדמה יכולים להצטבר עד לנקודה קטלנית לצמח. כאשר ה-pH בקרקע גבוה מהטווח האופטימלי, שורשי הצמחים מתקשים לקלוט חומרים מזינים. לפני שתילת גינת ירק, בדוק את ה-pH של האדמה שלך ותקן אותו במידת הצורך.