האם ספיראה 'ניאון פלאש' תגדל בשמש מלאה באזור 9?

יש לשתול ספיראה "ניאון פלאש" בתנאי האור הנכונים כדי לשגשג
כמו בכל צמח, יש לשתול ספיראה "ניאון פלאש" בתנאי האור הנכונים כדי לשגשג.

עם אשכולות הפרחים האדומים הבוהקים הנמשכים מהאביב ועד הסתיו, ספיראה "ניאון פלאש" (Spirea japonica "ניאון פלאש") מביאה צבע עמיד לגינה. השיח הנשיר הזה גדל באזורי הקשיחות של משרד החקלאות האמריקאי 4 עד 9 וימשוך פרפרים לחצר שלך. כמו בכל צמח, יש לשתול ספיראה "ניאון פלאש" בתנאי האור הנכונים כדי לשגשג.

דרישות אור

ניתן לגדל "ניאון פלאש" וזנים אחרים של ספיראה יפנית בתנאי אור הנעים בין צל חלקי לשמש מלאה. ככל שהספיריאה שלך תקבל פחות אור, כך היא תייצר פחות פרחים. מכיוון שהמאפיין העליון של ספיראה "ניאון פלאש" הוא הפרחים שלה, תרצו למקם אותה בחלל שטוף השמש האפשרי בגינה שלכם.

טיפול שמש מלא

ניתן לגדל "ניאון פלאש" וזנים אחרים של ספיראה יפנית בתנאי אור הנעים בין צל חלקי לשמש מלאה
ניתן לגדל "ניאון פלאש" וזנים אחרים של ספיראה יפנית בתנאי אור הנעים בין צל חלקי לשמש מלאה.

למרות שספייראה "ניאון פלאש" מעדיפה אתר שטוף שמש, יש לטפל בה כראוי כדי לשגשג. לא משנה היכן תשתלו את השיח הזה, זה יעשה הכי טוב אם האדמה תישמר לחה על ידי השקייתה עמוקה פעם בשבוע. במקומות שטופי שמש, אתה יכול לעזור לשמור על לחות הקרקע על ידי הנחת שכבת חיפוי בגודל 7,60 ס"מ מסביב לצמח. במזג אוויר חם, ספיראה יפנית בשמש מלאה תזדקק להשקיה נוספת כדי למנוע נבילה ושריפת עלים. למרות שהם אוהבים אדמה לחה, שיחי ספיראה יכולים לסבול ריקבון שורשים באדמה רטובה.

אזורי גידול

בניגוד לזנים אחרים של ספיראה יפנית שיגדלו רק באזורי קשיחות של USDA הנמוכים מ-8, "ניאון פלאש" מסוגל לסבול טוב יותר מזג אוויר חם ויגדל באזור USDA 9. מכיוון שהשיחים זקוקים לחורף מובהק כדי לעבור למצב רדום, הספיראה היפנית. לא ניתן לגדל באזורי חורף חמים.

פוטנציאל פולשני

ספיראה יפנית נחשבת לצמח פולש באזורים לחים וממוזגים, בעיקר בחוף התיכון האטלנטי של אירופה. הצמח מתפשט בקלות לאזורים טבעיים. כשהשיחים יוצרים אשכולות צפופים, הם דוחקים צמחים מקומיים. כדי למנוע מהצפירה "ניאון פלאש" שלך להפוך לפולשנית, חתוך את אשכולות הפרחים ברגע שהם דוהים. זה מונע מהם לפתח זרעים שיכולים להתפשט לאזורים טבעיים.