צמחים מקומיים לאזור 9

הטמפרטורות הנמוכות נעות בין 20 ל-4 מעלות צלזיוס עבור אזור 9a ו-25 עד 30 מעלות עבור אזור 9b
בכל אזור USDA 9, הטמפרטורות הנמוכות נעות בין 20 ל-4 מעלות צלזיוס עבור אזור 9a ו-25 עד 30 מעלות עבור אזור 9b.

משרד החקלאות האמריקני צמח אזורי קשיחות 9a ו-b מגיעים לרוחב החלק הדרומי של המדינה. צמחי נוף באזור 9 שמקורם באזורים אלה סובלים טווחי טמפרטורות רחבים ותנאי גידול מגוונים, מה שהופך אותם לבחירות אידיאליות עבור כל גן אזור 9, אפילו מחוץ לטווח הרגיל שלהם. חלק ממשפחות הצמחים המקומיות משתרעות על כל הטווח של מדינות אזור 9, לרוב עם יותר מזן אזורי אחד, מה שהופך אותם למתאימים לרוב הגנים והנופים של אזור 9.

תנאי גידול אזור 9

אזור הקשיחות של אזור 9 משלב את תנאי האקלים הידועים בדרך כלל כאקלים ים תיכוני. הלחות משפיעה על חלקים מזרחיים של האזור, בעוד שתנאים יבשים יותר מתרחשים יותר מערבה, אולי מה שגורם לכמה מהשונות האזוריות בתוך מיני צמחים. בכל אזור USDA 9, הטמפרטורות הנמוכות נעות בין 20 ל-4 מעלות צלזיוס עבור אזור 9a ו-25 עד 30 מעלות עבור אזור 9b. בין 120 ל-150 ימים בשנה רושמים טמפרטורות מעל 30 מעלות צלזיוס.

עצים מקומיים לאזור 9

ניתן למצוא זנים של מייפל (Acer spp.) ואלון (Quercus spp.) בכל חלקי אזורי 9a ו-9b, כאשר מייפל אדום (Acer rubra) מופיע גם במזרח וגם במערב. כמה סוגים של אדמוני (Cersis spp.) מספקים צבע אביבי על עצים קטנים עד בינוניים. זני עצי אורן (Pinus spp.) נעים בין סלאש ו-longleaf במזרח ועד בישופ ו-Lodgepole במערב. גם עצי אלון מסורתיים וגם אלונים חיים מצליחים באזור 9.

שיחים מתאימים לאזור 9

מהשמש לצל, גנים באזור 9 נהנים משיחים מקומיים. פ. אלן סמית' ממליץ על תות עץ צרפתי (Callicarpa europeana), דפנה הרים (Kalmia latifolia) ו-Virginia sweetspire (Itea virginica) למיקומי שמש מלאה עד צל ועל שיח פלפל מתוק (Clethera alnifolia) בגני חורש בצל חלקי.

צמחים בשרניים מקומיים עבור אזור 9 כוללים יוקה (Yucca spp.) ואגבה של פארי (Agave parryi)
צמחים בשרניים מקומיים עבור אזור 9 כוללים יוקה (Yucca spp.) ואגבה של פארי (Agave parryi).

סמבוק (Sambuccus spp.) היה מוכר היטב לילידי אירופה באזורים רבים וניתן למצוא אותו דרך אזור 9. זני סומאק (Rhus spp.) אופייניים גם לנופי אזור 9. הזוכים המוכחים ממליצים לשתול ערער מקומיים, במיוחד ערער זוחל (Juniperus horizontalis) שניתן לגדל ככיסוי קרקע.

שיחים עציים מראים יותר אזוריות מאשר עצים או פרחי בר. המנזנית (Arctostaphylus spp.) ולילך הבר (Ceanothus spp.) המכסים אזורים מערביים אינם משתרעים על פני החלקים המזרחיים של האזור. מיני הפוטנטילה השונים מופיעים בזנים אזוריים בודדים, וכך גם הולי נשירים (Ilex spp.)

פרחים לאזור 9a ו-9b

ניתן לעקוב אחר מספר רב של מיני פרחי בר מכל אזור 9. אחד המזוהה לעתים קרובות עם המדבר, מכחול הודי (Castilleja indivisa), גדל מחוף לחוף. זנים של פרח שמיכה (Gaillardia spp.) מופיעים בכל האזורים, כמו גם yarrows (Achillea spp.), צמח פרפר או עשב (Asclepias spp.), ומספר רב של חכמים פורחים (Salvia spp.). סוזאניות שחורות עיניים (Rudbekia spp.) ופרג קליפורניה (Eschscholzia californica) מביאים פריחה מוזהבת לכל נופי אזור 9.

בעוד שהפרחים הראוותניים שלהם גורמים להם להיראות שבריריים, גם תורמוסים (Delphinium spp.) וגם תורמוסים (Lupinus spp.) מוסיפים גוונים של כחול, סגול וצהוב לחלקים שונים של האזור. לשונות זקן (Penstemon spp.) מופיעות במספר רב של זנים, בגוונים של אדום, סגול, כחול ולבן. מגוון מסוים של כל פרחי הבר הרב-שנתיים הללו יתאים כמעט לכל מצב גידול של אזור 9.

בין הצמחים היותר יוצאי דופן באזור 9a ו-b הם אלה המעוררים את המדבר. גנים כפריים גבוהים ממליצים על קקטוסים מקומיים כמו קקטוס קיפוד (Echinocereus spp.), קקטוס אננס (Coryphantha sulcata) ומין Escobaria וכן קקטוס דוקרני (Opuntia spp.). צמחים בשרניים מקומיים עבור אזור 9 כוללים יוקה (Yucca spp.) ואגבה של פארי (Agave parryi).