חיפוי לצמחי בית

מאלץ' מגן על האדמה והשורשים של צמחי בית המונחים בנקודות בהירות מהשמש
מאלץ' מגן על האדמה והשורשים של צמחי בית המונחים בנקודות בהירות מהשמש.

חיטוי הוא חובה עבור צמחי חוץ רבים, מעצים ועד ירקות, כדי לגדול כראוי. כאשר חיפוי - שעשוי להיות עשוי מחומרים כמו גזרי דשא, נסורת ומחטי אורן - מתפרק, הוא משחרר שפע של חומרים מזינים לאדמה. מאלץ' גם מגן על השורשים מפני השמש ומקדם אצירת מים. צמחים מקורה יכולים להפיק תועלת משכבת חיפוי באותה צורה.

הערעור של מאלץ'

חיטוי הוא דרך פשוטה וקלה לגרום לצמחים להיראות נהדרים תוך שמירה על בריאותם. ניתן להרחיק חיות מחמד סקרניות על ידי כיסוי אדמת צמח הבית בספוג, המשמש מחסום מגן בין כפות ללכלוך. גבעולים נבילים יכולים להיות מוחזקים על ידי חיפוי, וזה שומר על לחות הקרקע. מאלץ' מגן על האדמה והשורשים של צמחי בית המונחים בנקודות בהירות מהשמש.

חומרי חיפוי

חיטוי הוא דרך פשוטה וקלה לגרום לצמחים להיראות נהדרים תוך שמירה על בריאותם
חיטוי הוא דרך פשוטה וקלה לגרום לצמחים להיראות נהדרים תוך שמירה על בריאותם.

מאלץ לצמחי בית, שלא כמו חיפוי חיצוני, ניתן להכין מחומרים טבעיים ומלאכותיים כאחד. שימוש בפריטים חלופיים עבור חיפוי, כמו גולות, קונכיות פקאן או חלוקי נחל, הוא גם אמצעי קל לשימוש חוזר ומיחזור. מאלץ עשוי מחומרים כבדים יותר, כמו חלוקי נחל, לא יתפוצצו אם הצמח מונח ליד חלון פתוח. חומרים מזינים כמו חנקן משתחררים לאדמה כמו חיפויים עשויים מחומרים טבעיים, כמו תערובת של שבבי עץ ועלים, מתפרקים ופועלים כצורה של מזון צמחי.

רווי

השקיית צמח בית מכוסה מחייבת כמה צעדים נוספים. כאשר מאלץ מכסה את האדמה, קל להשקות צמחים יתר על המידה. כדי למנוע בעיה זו, הזיזו את החיפוי הצידה לרגע, וחשפו את האדמה כדי שלא תגזימו עם המזלף. ודא שגם לצמחים יש ניקוז מתאים. מיכלים עם חורים בתחתית מאפשרים למים נוספים לצאת החוצה, כך שהם לא נלכדים וגורמים לשורשים ספוג מים. השתמשו בסירים פנימיים עם חורי ניקוז וצלוחיות מתחת.

הימנעות ריקבון

בעוד לחיפוי יש יתרונות מעשיים ואסתטיים רבים עבור עציצי בית, הוא עלול לגרום ליותר נזק מתועלת אם לא נעשה כראוי. כדי למנוע ריקבון, אל תארוז חיפוי גבוה סביב גבעולי צמח הבית, במיוחד בחורף. שכבות חיפוי לצמחי בית צריכות להיות דקות למדי, לאפשר זרימת אוויר תקינה ולמנוע מהצמחים להיות לחים ולחים מדי, מה שמאפשר לחיידקים לשגשג.