כמה מים דורשת חסה חמאה?

השקה חסה חמאה עם מערכת השקיה בטפטוף או צינור השרייה מכיוון שעלים רטובים רגישים יותר לרקבון ולמחלות אחרות
במידת האפשר, השקה חסה חמאה עם מערכת השקיה בטפטוף או צינור השרייה מכיוון שעלים רטובים רגישים יותר לרקבון ולמחלות אחרות הקשורות ללחות.

ירק עמיד יחסית, חסה חמאה (Lactuca sativa, var capitata), מציג ראשים קטנים, פתוחים ורופפים בדומה לשושנה בפריחה מלאה. חסה מתוקה, עדינה בטעם, במזג אוויר קריר, הכוללת זנים כמו "בוסטון", "חמאה" ו"ביב", דורשת כ-60 עד 70 ימים מהזרע לקציר. איכות, מרקם וטעם דורשים השקיה עקבית ואחידה ואדמה לא רטובה מדי ולא יבשה מדי.

רווי

צמח רדוד שורש, חסה חמאה נהנית מהשקיה תכופה וקלילה. למרות שדרישות המים תלויות בטמפרטורות ובאדמה, אבל ראש החמאה דורש בדרך כלל 1 עד 5 סנטימטרים בשבוע. לעולם אל תאפשר לאדמה להתייבש מעצם או רטובה, מכיוון שתנודות לחות דרסטיות עלולות לגרום לעלים עם מרקם קשה, טעם מר וצמיחה לא עקבית או איטית. בנוסף, אדמה יבשה מדי עלולה לגרום לכוויות בקצה, או להשחמה של קצוות העלים.

טיפים

במידת האפשר, השקה חסה חמאה עם מערכת השקיה בטפטוף או צינור השרייה מכיוון שעלים רטובים רגישים יותר לרקבון ולמחלות אחרות הקשורות ללחות. שכבה של 1 עד 5.10 ס"מ של קש, גזרי דשא יבש או חיפוי אורגני אחר שומרת על השורשים קרירים ולחים באופן אחיד. עם זאת, אל תאפשר לספוג לגעת בגבעולים. החיפוי הלח מושך שבלולים ומזיקים אחרים, ועלול לגרום למחלות.