כמה אדמה נכנסת לחלק העליון?

תכנון של 20 ליטר מתערובת האדמה עבור כל אדנית Topsy Turvy מבטיח שתהיה לך מספיק אדמה
תכנון של 20 ליטר מתערובת האדמה עבור כל אדנית Topsy Turvy מבטיח שתהיה לך מספיק אדמה.

האדנית Topsy Turvy, המכונה גם אדנית עגבניות הפוכה, נועדה לתלות את צמחי העגבניות שלך (Solanum lycopersicum) מהסיפון, או וו צמחים כבד, כאשר צמח העגבניות משתרע דרך תחתית האדנית. עיצוב נוח זה הופך את קצירת העגבניות למהירה וקלה. לדברי היצרן, אדנית Topsy Turvy מייצרת עגבניות גדולות ועסיסיות. הוספת הכמות הנכונה של תערובת אדמה לאדנית מספקת לצמחי העגבניות שלך מקום לשורשים שלהם לצמוח.

תערובת אדמה

מילוי האדנית Topsy Turvy שלך במצע קל משקל חיוני להצלחה, שכן אדמה רטובה היא כבדה. חברת אספקת הגנן ממליצה על תערובת של חלקים שווים אזוב כבול ספגנום, פרלייט וורמיקוליט. תערובת זו מספקת אוורור טוב לשורשים, מקדמת ניקוז תקין וקלת משקל. תזדקק לכ-20 ליטר מתערובת העציצים למילוי אדנית אחת של Topsy Turvy.

צמחים מרובים

גידול צמחים מרובים באדנית Topsy Turvy דורש מעט פחות אדמה מכיוון שהשורשים תופסים יותר מקום
גידול צמחים מרובים באדנית Topsy Turvy דורש מעט פחות אדמה מכיוון שהשורשים תופסים יותר מקום.

לדברי היצרן, ניתן לגדל שני צמחי עגבניות יחד בתחתית האדנית. גידול צמחים מרובים באדנית Topsy Turvy דורש מעט פחות אדמה מכיוון שהשורשים תופסים יותר מקום. בהתאם לגודל הצמחים וכדורי השורשים הקיימים שלהם, כמות האדמה עשויה להיות מופחתת ברביעית או יותר.

צמחים בחלק העליון

יש גננים שמעדיפים להוסיף לראש האדנית צמחי עשב או פרחים קטנים כדי לשפר את מראהו ולנצל את השטח. זה גם מפחית את כמות האדמה הדרושה באדנית. עשבים קטנים או פרחים עשויים להפחית את כמות האדמה הדרושה ליטר נוסף.

שיקולים

תכנון של 20 ליטר מתערובת האדמה עבור כל אדנית Topsy Turvy מבטיח שתהיה לך מספיק אדמה. הכינו את העציץ על ידי תלייתו הפוך. הוסף את הצמחים על ידי החלקת כדור השורש דרך הפתח בתחתית והחלקת קטע הקצף המפוצל למקומו כדי לאבטח את הצמחים. ממלאים את האדנית עד שליש ומוסיפים את מפריד הקצף. הוסף אדמה למילוי עד שני שלישים והוסף את המפריד השני. סיים בהוספת אדמה בטווח של 5 סנטימטרים מהשפה. הסר בעדינות אדמה כדי להכיל את כדורי השורש של הצמחים שברצונך להוסיף לראש האדנית וממקם את השתילים באדמה. יש לאפשר 2.50 ס"מ בין החלק העליון של האדמה לשפת האדנית להשקיה.