ערבוב אפר עץ בחיפוי

ערבב אפר עץ לתוך הערימה תוך כדי בנייתה כך שהאפר יוכל להוסיף חומרים מזינים במהלך הקומפוסטציה
אם אתה מכסה עם קומפוסט, ערבב אפר עץ לתוך הערימה תוך כדי בנייתה כך שהאפר יוכל להוסיף חומרים מזינים במהלך הקומפוסטציה.

אתה יכול להשתמש באפר המופק משריפות עצים כתיקון מועיל לאדמה שלך כאשר אתה מערבב אותו עם חיפוי. אפר עץ הוא מקור טבעי לאשלגן, אחד משלושת החומרים המזינים העיקריים שצמחים זקוקים לו, והוא מועיל בהפחתת חומציות הקרקע. הוא גם מכיל עוד כמה חומרים מזינים חיוניים לצמיחת צמחים, וכאשר מיושם נכון על האדמה כחלק מהחיפוי שלך, הוא יכול לשפר את תנאי הקרקע ובריאות הצמח.

אפר עץ כתיקון קרקע

אפר מעץ טבעי ולא מטופל מגיע מחומר צמחי ומכיל רבים מ-13 אבות המזון החיוניים שצמחים מפיקים מהאדמה לצמיחה. אפר עץ מכיל גם קרבונטים ותחמוצות שעוזרים להעלות את ה-pH של הקרקע, מה שמסייע בניטרול קרקעות חומציות. הערך התזונתי האמיתי של אפר עץ תלוי בסוג העץ הנשרף. אין לערבב אפר עץ לתוך ריפוד המיושם על אוכמניות, פטל, רודודנדרון, ורדים או צמחים אחרים הדורשים אדמה חומצית.

Ph

כאשר אתה משתמש באפר בקומפוסט או עם מאלץ', זה הופך את האדמה לבסיסית. ירקות ופירות רבים, וכמה צמחי נוי מעדיפים אדמה מעט חומצית, כך ששימוש באפר עץ עם חיפוי על צמחים אלה יגרום לבעיות. בדוק את האדמה שלך לפני השימוש באפר עץ כדי לבדוק את רמת ה-pH, ואל תאפשר לה לעלות מעל ל-pH של 7,5. אם האדמה שלך כבר קרובה לרמת pH זו, אל תשתמש באפר עץ. ערכות לבדיקת קרקע זמינות ברוב מרכזי הגן, ועליכם להשתמש בהן מדי פעם במהלך השנה כדי לעקוב אחר שינויים ברמות ה-pH של האדמה שלכם.

ערבוב אפר לקומפוסט

כפפות ומסיכת אבק בעת מריחת אפר עץ על הקומפוסט שלך או על האדמה שלך
לבש ביגוד מגן כגון משקפי בטיחות, כפפות ומסיכת אבק בעת מריחת אפר עץ על הקומפוסט שלך או על האדמה שלך.

אם אתה מכסה עם קומפוסט, ערבב אפר עץ לתוך הערימה תוך כדי בנייתה כך שהאפר יוכל להוסיף חומרים מזינים במהלך הקומפוסטציה. זה הופך את החומרים המזינים לזמינים כשאתה מכסה את הצמחים שלך. אבק כ-2 כוסות אפר בשכבה אחידה על כל 6 עד 20 סנטימטרים של קומפוסט. ודא שהאפר אינו מהווה יותר מ-5 אחוזים מכלל ערימת הקומפוסט שלך. בערימה מעורבת כהלכה, לא ניתן להבדיל בין אפר העץ לקומפוסט.

יישום ישיר

אם אתם מורחים אפר עץ ישירות על האדמה או מערבבים אותו לתוך שכבות חיפוי קיימות, כדאי לעשות זאת בחורף, כך שלתרכובות באפר שעלולות לחרוך צמחים יש זמן להגיב עם האדמה. מנפים את אפר העץ דרך מסננת לפני היישום כדי להסיר פסולת. יש למרוח בשיעור של 1 ק"ג למאה מ"ר , לגרוף או לחפור את האפר לאדמה ביסודיות. השקה את האדמה לאחר היישום.

טיפים ליישום וטיפול

לבש ביגוד מגן כגון משקפי בטיחות, כפפות ומסיכת אבק בעת מריחת אפר עץ על הקומפוסט שלך או על האדמה שלך. אין לפזר אפר ברוח, ולעולם לא להשתמש באפר שעדיין חם. ודא שהוא התקרר לחלוטין לפני ערבוב זה עם מאלץ או אדמה. תמיד מערבבים את האפר לתוך האדמה -- אל תמרחו אותו בגושים גדולים או בערימות. כאשר אפר נשאר מרוכז, מלח מהאפר יכול לדלוף לאדמה ולהזיק לצמחים שלך. אם אתה מורח דשן חנקן, אל תשתמש בו באותו זמן שאתה מכסה. החנקן הולך לאיבוד כאשר הוא מעורבב עם חומר pH גבוה כמו אפר עץ, מה שהופך את יישום הדשן שלך חסר תועלת. המתן כחודש לאחר מריחת אפר עץ כדי ליישם דשן חנקן. אין להשתמש באפר שנוצר משריפת אשפה, קרטון או פחם, או מעץ שטופל בכימיקלים.